Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
6 maja 2015

Remont starego sądu jeszcze w tym roku?

Remont starego sądu jeszcze w tym roku?
fot. Google Maps

Budynek starego sądu rejonowego, który mieści się przy ulicy 1 Maja od lat stoi niezagospodarowany, a jego stan jest nie najlepszy. Właściciel budynku, prywatna firma, zamierza jeszcze w tym roku rozpocząć prace remontowe.

Właścicielem budynku jest spółka Nasze Centrum Belg. Jakiś czas temu mówiło się o planach przeznaczenia go na małą galerię handlowo-usługową, ale do tej pory nic się nie działo. Ze względu na zły stan obiektu, a szczególnie dachu, który zagraża bezpieczeństwu przechodniów, wiceprezydent miasta Ryszard Rakoczy zwrócił się do spółki o przedstawienie planów przywrócenia budynku do użyteczności.

- Życzeniem naszym byłoby rozpoczęcie prac budowlanych, a w szczególności robót związanych z remontem dachu budynku jesienią tego roku. Dołożymy wszelkich starań Panie Prezydencie, aby obiekt jak najszybciej mógł cieszyć swoją nową szatą zarówno mieszkańców, jak i nas inwestorów - napisał Sebastian Konrad,  pełnomocnik firmy do zastępcy prezydenta miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
gość09.05.2015 8:07

prawdopodobnie teren został sprzedany

anty07.05.2015 12:54

tamten teren obok Świata alkoholi jest w rękach prywatnych i od lat wystawiony na sprzedaż. Jakoś chętnych nie ma, chociaż co chwilę pojawiają się ploty, że a to jeden, a to drugi market powstanie, bo sieć się interesuje. Albo właściciel sobie za dużo życzy albo blaszaków budować się tu juz nie opłaca.

Gość07.05.2015 10:05

Skąd info że Auchan ma powstać? Pierwsze slysze.

PS07.05.2015 10:02

to wynika z POpapranego prawa POlskiego wg którego nie można odebrać właścicielowi zabytku choćby i doprowadzał go do ruiny. W Katowicach od wielu lat stoi dawny, zabytkowy dworzec i też nic miasto nie moze zrobić. Wcześniej czy później się zawali, wtedy właściciel sprzeda działkę wyczyszczoną, atrakcyjną, jakiejś Biedronce, tak będzie też w Zdroju.

gość07.05.2015 9:55

czy w Polsce nic się już innego nie opłaci otwierać tylko markety ? tym razem market od Belga.

Marcin Maciek07.05.2015 0:40

Obok Swiata Alkoholi ma powstać Auchan, zamiast starego sadu kolejna galeria handlowo-uslugowa... Malo mamy w tym miescie galerii i marketow? Boze czy Ty to widzisz?

jes06.05.2015 23:14

spławili wiceprezydenta obiecankami cacankami, a tak naprawdę czekają aż obiekt zacznie się sypać, wtedy wystąpią o pozwolenie na rozbiórkę, bo obiekt jest zabytkowy i ot tak go rozebrać nie mozna.

Pokaż wszystkie opinie (10)