Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 maja 2015

We wtorek odbędzie się test sprawności syren

We wtorek odbędzie się test sprawności syren
fot. sxc.hu

12 maja w naszym mieście wybrzmią syreny alarmowe. Będzie to test w ramach ćwiczeń zarządzonych przez Dowództwo Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Scenariuszem ćwiczeń jest naruszenie przestrzeni powietrznej kraju. W tym celu aby ostrzec ludność emitowany będzie alarm dźwiękowy. Z syren alarmowych wybrzmi modulowany trzyminutowy dźwięk oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Obowiązuje pierwszy stopień alarmowy Uwaga! Obowiązuje pierwszy stopień alarmowy

Spodziewany nalot wrogiego samolotu Spodziewany nalot wrogiego samolotu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
SJZ6812.05.2015 19:57

@iwan-ty sam z siebie taki"inteligentny" jesteś?.
Zwisa mi platforma, ale przypomnij sobie kto szedł na wojnę z Rosją,
i czy napewno była to PO?.

iwan12.05.2015 6:01

Niech POpaprańcy dalej zadzieraja z ruskimi to te syreny mogą sie przydac naprawde!!!

nick't11.05.2015 23:49

Totalnie bez sensu. W jastrzębiu mamy syreny i to sprawne ale... jak już ogłoszą alarm to co ludzie maja robić?? Biec do piwnicy? wybiec na ulice? zamknąć okna? Odbić flaszkę?? Po co trening bez i pozoracja ez jakiegokolwiek przygotowania? mamy w Jastrzębiu jakieś schrony? a co z dziećmi w szkołach przedszkolach czy są jakieś procedury szczególne? Jeśli tak to gdzie? 99,9% ludności miasta nie będzie widziała o co chodzi. Pomyśli że się pali albo jakieś święto. Może tym tematem powinno się zająć przy okazji.