Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
12 maja 2015

Radny PiS zakłócił pracę komisji wyborczej?

Radny PiS zakłócił pracę komisji wyborczej?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Do jednego z lokali wyborczych przy ulicy Katowickiej wszedł radny Prawa i Sprawiedliwości razem z drugą osobą, czym według członków komisji zakłócił prace. Teraz sprawą zajmuje się policja.

Radny Andrzej Matusiak (PiS) razem z drugą osobą miał wejść do lokalu wyborczego po zakończeniu głosowania. Wpuścić ich tam miał jeden z mężów zaufania z PiS pracujący w komisji wyborczej. Radny chciał by wydano mu kopię protokołu wyborczego. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że prace w komisji nadal trwały, a w tym czasie nikt nie ma prawa wchodzić do lokalu, w którym odbywa się przesyłanie protokołu do Okręgowej Komisji Wyborczej.

Członkowie komisji wyprosili osoby z budynku i wezwali policję. Po przyjeździ policjantów na miejscu nie zastano sprawców zamieszania. - Według zgłaszającego osoby zachowywały się arogancko - mówi rzecznik prasowa jastrzębskiej policji.

Jak mówi jednak Andrzej Matusiak, nie przekroczył nawet progu szkoły, w którym znajdowały się lokale wyborcze.

Sprawą zajmuje się teraz policja. Jeśli okaże się, że naruszono procedurę, zgodnie z Art. 249 Kodeksu Karnego, osobom tym grozić będzie kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "Najważniejszy jest rozwój Jastrzębia" Anna Hetman: "Najważniejszy jest rozwój Jastrzębia"

PiS Jastrzębie: "Bóg, Honor i Ojczyzna" PiS Jastrzębie: "Bóg, Honor i Ojczyzna"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
koleś22.05.2015 20:08

Przecież o bliźniakach ciągle słyszało się i słyszy się same negatywy. Andrzej swoją ważność zapewnia sobie tym, że wszyscy muszą go słuchać. Najwierniej służą mu nowi radni - Szymon, Mirek, Stefan, związkowiec, Tadziu i inni nawiedzeni!!!

sosna22.05.2015 20:02

Oby mandat radnego wygasł jak najszybcie. Czekamy z niecierpliwością na wyrok. Pa, pa p.radny, bezradny. Dlaczego mieszkańcy na niego głosują.

Wyborca15.05.2015 20:17

Pan Mtusiak chciał wpłynąć na wyniki wyborów. Kto wie czy nie wpłynął. Oto macie prawdę o PiS. Oszuści, działający wbrew prawu aby tylko wymusić to co w głowie prezesa się obudzi. Wiberający A. Dudę nic się nie nasuwa?

k15.05.2015 10:03

Pan Matusiak musiał coś szybko sprawdzić pisze tym dzisiejszy onet

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gw-pis-zrzuca-sie-na-kampanie-dudy/h9wnj3 

komoruski-szczynukowicz14.05.2015 14:49

a myślałem, że coś się stało...

Gość13.05.2015 21:41

Co ten moherowy radny chciał tam namieszać?Mało ludzi skrzywdził w tym mieście ?

fWEFR13.05.2015 20:09

Jeśli przekroczył próg i potwierdzą się wersje przewodniczącego komisji to radny zostanie skazany a to oznacza wygaśnięcie mandatu.

Pokaż wszystkie opinie (19)