Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
13 maja 2015

Grodecki: "Nie był to najlepszy sezon w historii JW"

Grodecki: "Nie był to najlepszy sezon w historii JW"
fot. Maciej Gucik / UM Jastrzębie

W środę, prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki podsumował miniony sezon i przedstawił wizję zespołu na kolejny rok. Nie będzie łatwo, bo budżet klubu będzie znacząco okrojony.

- Nie był to najlepszy sezon w naszym wykonaniu, ale też nie był najgorszy. Nawet w walce o brązowy medal ze Skrą, mimo że przegrywaliśmy już 0:2 pokazaliśmy charakter, więc z pewnością to, co osiągnęliśmy w tym sezonie to też jakiś sukces - powiedział Zdzisław Grodecki.

Czwartek miejsce Jastrzębskiego Węgla w PlusLidze i brak awansu do Final 4 Ligi Mistrzów nie zostało ocenione z optymizmem, choć jak mówił prezes Grodecki, w obliczu kontuzji i złej sytuacji sponsora, to i tak osiągnięcie. Dużą część konferencji prezes Zdzisław Grodecki poświęcił sukcesom Akademii Talentów. Wiadomo też, że część zawodników zasili szeregi pierwszej drużyny.

Przyszły sezon będzie trudny dla Jastrzębskiego Węgla pod względem finansowym. Budżet klubu już został zmniejszony o 40%, a w 2016 będzie mniejszy aż o 60%. Powodem jest zła sytuacja głównego sponsora czyli Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dlatego też klub szuka nowych sponsorów i nie wykluczone, że koszulki zawodników będą, jak to określił prezes JW, "zaśmiecone" logami. Władze klubu zdecydowały również, że do dyspozycji ewentualnych sponsorów będzie drugi człon nazwy klubu. Jak na razie wiadomo, że toczą się niewiążące umowy z kilkoma inwestorami.

Również powody finansowe zaważą na składzie drużyny. Jak na razie wiadomo, że z klubem żegnają się Denys Kaliberda, Mateusz Malinowski, Damian Wojtaszek, Alen Pajenk i Guillaume Quesque. Kontrakty skończyły się również Zbigniewowi Bartmanowi, Krzysztofowi Gierczyńskiemu oraz Patrykowi Czarnowskiemu, ale rozmowy w sprawie ich ewentualnego przedłużenia będą się jeszcze toczone. Ważne umowy mają Michał Łasko, Michał Masny, Grzegorz Kosok, Jakub Popiwczak (będzie pierwszym libero), Mateusz Kańczok oraz Konrad Formela. Umowy jednak będą renegocjowane i nie wiadomo czy wszyscy Ci siatkarze zdecydują się zostać w Jastrzębiu. Klub rozgląda się za nowym pierwszym szkoleniowcem, choć nie wyklucza, że ponownie może nim zostać Roberto Piazza.

- Trenerowi Piazzy podziękowaliśmy, ale się nie pożegnaliśmy. Jestem mu wdzięczny za pracę, która u nas wykonał - mówił Zdzisław Grodecki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów 3:1 Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów 3:1

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
alozj z bzia16.05.2015 12:43

Zdzichu ni łam się,my być z tobą!

Ostatni Sprawiedliwy15.05.2015 10:52

Do OLEK ! Pierdoły wypisujesz a wiesz pewnie tylko jak się wysikać i to obawiam się, że też nie za dobrze. Wiesz jaki jest proces przenoszenia klubu? Wiesz z czym to się wiąże? Naoglądałeś się pewnie NBA, NFL czy innych amerykańskich lig i wydaje Ci się, że klub można zapakować w pudełko i przenieść na przykład do Gliwic już od jutra. "Duma Janeckiego" - też widzę wydaje Ci się, że poprzedni Prezydent zrobił co kolwiek dla kogo kolwiek... Gdyby zbudował ją dla JW to nie wyglądała by tak jak wygląda ! Schowaj więc się dziecino do swej norki i wylewaj swoje żale w poduszkę...

do Peter14.05.2015 21:24

A po co chcesz tam włazić na halę? Spodziewasz się, że duża publicznosć przyjdzie na twoje występy? Masz sale przy szkołach, tańsze w ogrzewaniu, więc tam możesz sobie aerobik czy co tam chcesz uprawiać.
A te limuzyny to dał sponsor - Suzuki, nie zawodnikom, tylko klubowi. Idź do Suzuki, poproś, moze też ci odpalą.

olek14.05.2015 19:27

Zdzisiu szuka w dużych miastach zaszczepienia siatkowki np. w Gliwicach ( budowa hali Podium , Żory , Katowice ) jest mu wszystko jedno gdzie gra i skąd dostawał kasę ! Miasto i jego mieszkańcy się nie liczą , liczy się tylko wypłata na końcie ! Swego czasu na forum pisałem jak budowała się "Duma Janeckiego" że prezes Jastrzebie zostawi a miasto z długami na halę pod jego widzimisię !!!!!! SAKANDAL !!!!

kolega Zdzisia14.05.2015 19:26

Zdzisław nareszcie zostanie odsunięty od koryta JSW i komu teraz będziesz tyłek lizał wazelino !!!

Peter14.05.2015 19:25

Wybudowali halę za nasze pieniądze a za darmo nie mamy prawa tam wejść. Jeżdżą wypasionymi limuzynami ( widzieliście jaką marką ? - I.......) a nam nie wolno do hali wejść która została wybudowana za naszą kasę. Teraz powinni ze względu na oszczędności na Borynie powrócić .

Kibic14.05.2015 17:04

Grodek karnety podnieść proponuje o te 40 procent i sam tam będziesz siedział w łozy wip a jakby mi ktoś powiedział ze moja firma będzie zaśmiecać koszulki to gowno byś dostał nie kasę. Acha jak znajdzie sie nowy sponsor nie zapomnij zmienić barw klubu. Powodzenia

Pokaż wszystkie opinie (20)