Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
15 maja 2015

Zamach na wolność mediów? NIM oburzona

Zamach na wolność mediów? NIM oburzona
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Podczas niedawnego posiedzenia Komisji Kultury i Sportu miało dojść do "zamachu na wolność mediów". Tak zdarzenie opisuje Sławomir Żmudziński z Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców.

Komisja Kultury i Sportu odbyła się 12 maja. Podczas posiedzenia, jej przewodniczący, Andrzej Matusiak (PiS), miał wprowadzić punkt do porządku obrad, który poświęcony był niepochlebnemu artykułowi na jednym z lokalnych portali internetowych. Artykuł dotyczył klubu hokejowego UKH Białe Jastrzębie oraz działalności w tym zakresie Andrzeja Matusiaka i radnej Iwony Rosińskiej (Jastrzębska Wspólnota). Autor tekstu zaproszony został na obrady komisji pod pretekstem omówienia sprawy klubu hokejowego. Tymczasem, jak tłumaczy, żądano od niego wyjaśnień w sprawie artykułu oraz wywierano na niego naciski.

- Komisja nie ma podstaw prawnych do wzywania dziennikarza i zmuszania go do wyjaśnień. Jest to zamach na wolność słowa. Sprawa została już zgłoszona do prokuratury - mówi dziennikarz.

- Uważamy, iż to media są powołane do oceny przedstawicieli władzy samorządowej, a nie na odwrót. Uważamy za niedopuszczalne wykorzystywanie organów miasta, jego majątku, w celu  tłumienia krytyki prasowej. Zachowanie radnego Andrzeja Matusiaka i innych radnych uczestniczących w tym wątpliwej jakości spektaklu oceniamy jako naganne i niegodne mandatu radnego rady miasta - pisze w piśmie do przewodniczącego Rady Miasta, Sławomir Żmudziński z NIM.

NIM źle ocenił również zachowanie Szymona Klimczaka (PiS), który miał wymuszać na obecnym na sali dziennikarzu "przestrzegania w budynku świeckim norm o charakterze religijnym". Jednocześnie NIM apeluje o rozważanie możliwości odwołania tych dwóch radnych z komisji w których zasiadają.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (79)
kalarpka20.05.2015 22:48

Pan Andrzej zamiasta z zazdrości pisać pierdoły z błedami, to niech poćwiczy pisownię. Wielki wstyd, że taki nie kumaty, nie znający zasad ortografii i jest radnym. JOW-y muszą być też w Jastrzębiu!!!!

niby-doradca20.05.2015 16:49

Panie Andrzeju M. czy tez berni,egonie,zenonie:
Styl Pana wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia, ale cóż, nic na to nie poradzimy, talentu Bozia nie dała. Ale ortografii to sie nauczyc można. I tak cząstkę niby- piszemy z łącznikiem, jeśli chcemy wskazać na pozory bycia kimś, a o to przecież Panu chodziło kiedy określał Pan redaktora jako niby-dziennikarza czy mecenasa jako niby-doradcę. Zachęcam do zakupu słownika ortograficznego i korzystania z niego podczas radosnej tworczości na portalach czy facebooku.

banan20.05.2015 0:51

Panowie pisowcy Pana Redaktora i Pana Mecenasa Żmudzińskiego to możecie cmoknąć w mankiet przez lewę ramię. WYKUJCIE NA BLACHĘ POWIEDZENIE:, iż "SZACUNEK NALEŻY SIĘ TYM, CO NA NIEGO ZASŁUGUJĄ, A NIE TYM CO SIĘ DOMAGAJĄ". Wy, jako pseudofachowcy, nigdy na to nie zasłuzycie!!!

kolega19.05.2015 22:02

Matusiak, Klimczak i pozostali pisowcy, zawiliście na całej linii więc przestańcie pajacować!!! Zazdrościcie talentu Panu dziennikarzowi. Mogliście się uczyć to znalibyście przepisy prawa. PRAWDA KOLE WAS W OCZY??????????

Gość19.05.2015 21:59

Zenonie. Tu wyszedł Twój problem z rozumowaniem. Owszem jest dziennikarzem także z wykształcenia. To znaczy że nadajesz się do łopaty, bo myślenie Ci nie wychodzi. A może Ty z PISu? To by wiele wyjaśniało.

zenon19.05.2015 17:10

To rozumiem, że domorosly dziennikarz (jak sam się mianował- redaktor naczelny jednoosobowego portalu) , wykształcenia dziennikarskiego nie posiada? To straszne, że każdy kto potrafi sklecic 2zdania mieni się być dziennikarzem.

do egon, berni itp.19.05.2015 15:44

Blizniaki ( radny i posel ) maja wspolnego wroga i używaja wszelkich dostępnych im metod i srodkow,aby go zniszczyc. Taka ich zawzieta natura. Wielu zabierajacych tutaj glos zamiast napietnowac to co oni robia, obraża tego,który tutaj najmniej zawinił. Dziwne to.... ale takie ...jastrzębskie.

Pokaż wszystkie opinie (79)