Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 maja 2015

30 mandatów za zbyt szybką jazdę

30 mandatów za zbyt szybką jazdę
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W poniedziałek 18 maja, jastrzębska drogówka prowadziła akcję "prędkość". Dla 30 kierowców z kilkudziesięciu skontrolowanych kierowców jazda skończyła się otrzymaniem mandatu.

- Wczorajsze działania miały uświadomić uczestnikom ruchu jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością - informuje policja. 

Wśród kilkudziesięciu skontrolowanych kierowców aż 34 osoby jechały zbyt szybko. Dla 30 zakończyło się to otrzymaniem mandatu.

Policjanci apelują o rozwagę. W związku z niedawną zmianą przepisów, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h może stracić prawo jazdy na trzy miesiące.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Piotr19.05.2015 23:06

Widzę, że wszyscy tu nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Cytuję "kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h może stracić prawo jazdy na trzy miesiące" straci je na pewno jeśli przekroczy tą prędkość w terenie zabudowanym, a po za terenem zabudowanym nie, więc ogólne hasło "przekroczy o 50 km/h" skutkuje takim, że może stracić. Myślę, że prościej nie dało się tego wyłożyć.

Gość19.05.2015 14:49

obligatotyjnie muszą odebrać,nie ma zadnego mu się widzi..

polonistka 19.05.2015 14:04

Jest różnica pomiędzy kierowcy MOGĄ STRACIĆ prawo jazdy, a kierowcy STRACĄ prawo jazdy, jadąc powyżej 50km/h.

olek19.05.2015 13:31

kto u mas to pisze ?
z tego artykułu wynika że """"Policjanci apelują o rozwagę. W związku z niedawną zmianą przepisów, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h może stracić prawo jazdy na trzy miesiące.
Czytając to wynika że za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h policjanci nie muszą odebrać prawo-jazdy. Odebranie prawa jazdy w tym przypadku jest od widzi mi się policjanta.
Proszę o sprostowanie mnie jak źle przeczytałem