Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
20 maja 2015

Wrocławska: Wykryto wysokie stężenie czadu

Wrocławska: Wykryto wysokie stężenie czadu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Tlenek węgla, czyli popularnie zwany czad, był powodem kolejnej interwencji strażaków. W jednym z mieszkań na terenie Jastrzębia-Zdroju, wykryto jego podwyższone stężenie. 2-latek został przewieziony do szpitala z objawami podtrucia.

Zdarzenie miało miejsce 19 maja na ul. Wrocławskiej przed godziną 13:00. W jednym z mieszkań odezwała się czujka na tlenek węgla. Wezwana na miejsce straż pożarna wykryła podwyższone stężenie czadu w całym mieszkaniu. Po badaniu pulsoksymetrem, w organizmie 2-letniego chłopca, wykryto podejrzenie podtrucia gazem. Chłopiec z objawami podtrucia czadem został przewieziony do szpitala na obserwację.

- W mieszkaniu występowało stężenie czadu, który przy dłuższej ekspozycji mógł być niebezpieczny dla domowników - mówi Mirosław Juraszczyk z jastrzębskiej straży pożarnej.

Po przyjeździe kominiarza, okazało się, że powodem jego ulatniania się był niesprawny piecyk gazowy, który znajdował się w mieszkaniu. Wydano zakaz jego używania, aż do czasu naprawy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
syn21.05.2015 23:03

Bo to jest koncert zespołu "Gaz Rurka"

misiek21.05.2015 8:58

Grafika w miniaturze wyglądała jak zdjęcie sceny na koncercie :) Dopiero po przypatrzeniu widać co to jest na prawdę.