Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
20 maja 2015

Kompletnie pijany 60-latek spowodował kolizję

Kompletnie pijany 60-latek spowodował kolizję
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

2 promile alkoholu w organizmie miał 60-letni mieszkaniec Jastrzębia, który w miniony wtorek doprowadził do kolizji. Teraz oprócz utraty prawa jazdy grożą mu 2 lata więzienia i wysoka grzywna.

Zdarzenie miało miejsce 19 maja po godzinie 18:00 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Energetyków. Według ustaleń, 60-latek kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył volkswagena, który skręcał w ulicę Energetyków.

- W wyniku zderzenia nikt na szczęście nie ucierpiał. Jak się okazało, nadmierna prędkość nie była jedynym powodem kolizji. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 60-latka ponad 2 promile - informuje policja.

Jastrzębianinowi grozi teraz utrata prawa jazdy, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów, a także 2 lata więzienia i wysoka grzywna.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
kierowca z SJZ26.05.2015 8:48

Precz z pijakami na drodze za kierownicą !!!!!!Dobrze, że nie było ?niewinnych? rannych i śmiertelnych. Jak by wytrzeźwiał nazajutrz to ON BY POKAZAŁ SKRUCHE i powiedziałby tylko PRZEPRASZAM rodzinie rannych albo co najgorsze ofiar śmiertelnych .

Kierowca23.05.2015 12:44

Powinien otrzymać nakaz natychmiastowego wypłacenia poszkodowanym kwot umożliwiających szybką naprawę szkód jakie wyrządził. Dziś posiadanie samochodu często umożliwia pracę. Bez niego nie ma szans na pracę. Dlatego szkody musza być naprawione jak najszybciej. Potem może sobie dochodzić zwrotu kosztów od ubezpieczyciela. A ubezpieczyciel nie musi się śpieszyć lub uznać, że prowadzącemu po pijaku nie należy się zwrot kosztów, choć należy się poszkodowanym.

Trzeźwy21.05.2015 14:12

Jak to grozi? Od poniedziałku za taki wyczyn nie grozi tylko jest obligatoryjny nakaz odsiadki. Nie można tolerować pojaków za kierownicą. Są ogromnym zagrożeniem. Szkoda, że dopiero sąd musi nakazać zadośuczynienie za wyrządzone szkody.

zen21.05.2015 7:26

to ojciec zena - emeryt górniczy

cukero20.05.2015 21:58

najważniejsze, ze nie ćpał, to się chwali.

a20.05.2015 20:45

Prawko zabrać na zawsze, koniec z pijakami za kółkiem

do zen20.05.2015 19:29

Nie parkingowy z OBI

Pokaż wszystkie opinie (9)