Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
22 maja 2015

Wykroczenie czy prowokacja? Sprawa banera

Wykroczenie czy prowokacja? Sprawa baneraNielegalny baner kandydata na prezydenta wisiał na ogrodzeniu ZS nr 2
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Niedawno na ogrodzeniu Zespołu Szkół nr 2 pojawił się baner wyborczy Bronisława Komorowskiego. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że agitacja wyborcza na terenie szkoły jest zabroniona. - To jest prowokacja - mówi Roman Foksowicz z PO.

Baner wyborczy kandydata na prezydenta Polski pojawił się 19 maja. Natychmiast pojawiły się głosy mieszkańców, którzy zgłaszali fakt jego nielegalnego zawieszenia. Zgodnie z art. 108 §2 kodeksu wyborczego, agitacja na terenie szkoły jest zabroniona. Roman Foksowicz jednoznacznie zaprzecza, że baner zawiesilł sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego.

- Wszystkie banery, które wieszaliśmy mamy ewidencjonowane i na wszystkie, które my powiesiliśmy mamy umowy i płacimy za nie zgodnie z Kodeksem wyborczym. Kodeks wyborczy w tej kwestii nie przewiduje nieodpłatnych udostępnień miejsc pod banery, a także zabrania wieszania banerów na szkołach. W związku z tymi faktami nawet nie braliśmy pod uwagę takiej możliwości - mówi Foksowicz.

Jednocześnie jastrzębska PO sugeruje, że całe zajście może być prowokacją ze strony kontrakandydata.

- Uważam, że prowokacja z banerem jest celowym działaniem mającym "przykryć" aferę  z wtargnięciem do lokalu wyborczego - mówi Roman Foksowicz, mówią o wtargnięciu członków PiS do lokalu wyborczego po pierwszej turze wyborów. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa? Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Anna Hetman: "Najważniejszy jest rozwój Jastrzębia" Anna Hetman: "Najważniejszy jest rozwój Jastrzębia"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
bs25.05.2015 7:00

róznica polega na tym, że do kościoła nie musisz chodzić a do szkoły tak

Franek25.05.2015 1:30

Według mnie, to jest prowokacja. Niech popatrzą gdzie wisiłay banery p. Dudy? Czy to jest OK?

Figofago24.05.2015 23:57

Przeciez polowa jak nie wiecej "ciala" w "dwojce" to stare komuchy i ich potomkowie i tak jest w wiekszosci jastrzebskich szkol.

Lubień24.05.2015 12:22

Tak. To jest prowokacja!

Rzeczownik23.05.2015 18:36

Jeżeli wygra Bredzisław, to w czwartek mam samolot i nie ma mnie tu. Jeżeli Bredzisław przegra, zostaję w ojczyźnie i chleję tydzień ze szczęścia.

YO22.05.2015 18:11

PIS-owcy mogą wszystko ich kryje kler

Janek22.05.2015 17:28

A banery z dudą na kościołach to jest normalne i ok ?

Pokaż wszystkie opinie (8)