Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 maja 2015

Wymyślił rozbój z obawy przed rodzicami

Wymyślił rozbój z obawy przed rodzicami
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

18-latek może trafić do więzienia za bezpodstawne powiadomienie policji. Nastolatek wymyślił, że został okradziony, bo bał się reakcji rodziców na wieść o tym, że zniszczył swój telefon.

Na początku maja na komendę policji zgłosił się młody jastrzębianin. Twierdził, że został napadnięty przez dwie nieznane osoby w tracie przejażdżki rowerowej. Napastnicy mieli w trakcie szarpaniny ukraść portfel oraz zniszczyć telefon komórkowy, rzucając nim o ziemię.

- Szybko wyszło jednak na jaw, że rozboju w ogóle nie było. Okazało się, że miejsce, w którym miało dojść do napadu objęte jest monitoringiem, który nie zarejestrował takiego zdarzenia - informuje policja.

18-latek przyznał się, że sam wymyślił rozbój, bo bał się reakcji swoich rodziców na wieść, że zniszczył telefon komórkowy, który mu kupili. Teraz za fałszywe składanie zeznań grozą mu poważne konsekwencje - nawet 2 lata więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość28.05.2015 7:41

A skąd wiesz, że gnojek nie oskarżył nikogo? Skoro zgłosił rozbój to musiał podać rysopis conajmniej jednej osoby, swoim czynem spowodował niepotrzebną pracę policji, gdzie zamiast zajmować się tym fikcyjnym zdarzeniem, mogli zająć się czymś realnym...ale widzę, że niektórym się nie przegada...

Zorro27.05.2015 15:32

Niestety kazdego można oskarżyć o co się chce. Ale jeśli nie ma nato żadnych poszlak lub dowodów oskarżający może odpowiedzieć prawnie za te oskrażenie. Ten gnojek nie oskrżył nikogo tylko zgłosił porwanie. To jest zupełnie inna sprawa. Proszę pomyśleć a potem pisać. Bzdurne porównania nie mające nic wspólnego z tą sprawą jest zbawne i niebezpieczne.
Inną sprawą jest jakość pracy naszych policjantów. Często idą na łatwiznę nie chcąc się wysilać w poszukiwaniu sprawców. To nie zawsze ich wina. Również szefostwa policji w Polsce. Góra chce aby postępowali zgodnie z procedurami. A to często jest unikiem przed odpowiedzialnością. Nie tylko policja tak pracuje. Lekarze też często powołują się na procedury. Komuś wycięli zdrową nerkę. Ale "lekarze postąpili zgodnie z procedurami... " odpowiadają ich rzecznicy.

a jakby26.05.2015 22:36

@ Gość "Zorro a jakby ten 18-latek powiedział, że to Ty jesteś sprawcą tego rozboju,"
A jakby powiedział, ze babcia ma wąsy? A jakby policja jastrzębska pracowała i nie zajmowała się takimi głupotami? A jakby tak policja jastrzębska nie marnowała publicznych pieniędzy zgłaszając takie głupioty do sądu? A jakby tak wymienić jastrzębskich policjantów na kompetentnych>?

dajv26.05.2015 22:06

Nasza policja wogole pracuje ? Myslalem ze ich szczyt to karac kierowco lub babcie z psami a czasem jakis przekop dla odmiany

Gość26.05.2015 21:31

faktycznie szybko wyszło na jaw. co najmniej 2 tygodnie minęły, jeśli na początku maja

Gość26.05.2015 20:03

Zorro a jakby ten 18-latek powiedział, że to Ty jesteś sprawcą tego rozboju, szedł w zaparte, Tobie postawiono by zarzut, sprawa w sądzie, może jakiś wyrok, i na jednym z tych etapów jednak przyznał się, że jednak nic takiego nie było, ale Ty miałbyś przez ten czas ciepło ...uważasz, że w tym przypadku również nic nie powinno mu grozić? Koleś swoim czynem spowodował niepotrzebną pracę policji, złożył fałszywe zeznania, jak najbardziej należy się kara za takie coś...

Jehowy z Pawłowic26.05.2015 16:33

To muszą go nieźle lać, skoro się tak bał.

Pokaż wszystkie opinie (9)