Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
3 czerwca 2015

Urząd Miasta zachęca mężczyzn do darmowych badań

Urząd Miasta zachęca mężczyzn do darmowych badań
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Mężczyźni powyżej 50. roku życia zameldowani w Jastrzębiu-Zdroju mogą skorzystać z darmowych badań wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego. Badania finansowane są z budżetu miasta.

Oddział Urologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju organizuje badania w ramach „Programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego wśród mężczyzn, mieszkańców miasta Jastrzębia-Zdroju w roku 2015”.

- Osobami uprawnionymi do bezpłatnych, profilaktycznych świadczeń są mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju w wieku powyżej 50 roku życia, zameldowani na stałe lub czasowo na obszarze naszego miasta - informuje Urząd Miasta.

Zapisy na badania odbywają się od poniedziałku do piątku w rejestracji Poradni Urologicznej od 10.00 do 14.00. Telefon: 32 47 84 263. Limit darmowych badań jest ograniczony.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Kto wygra wybory? Mamy wyniki badania internautów Kto wygra wybory? Mamy wyniki badania internautów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
SJZ6807.06.2015 18:29

@Benedykt-chodzi tylko o cywilizowany dostęp do specjalisty(od zarejestrowania począwszy), nic więcej. Jeżeli rejestracja ma wyglądać tak jak opisałem, medycy to swoje motto---"Leczenie nie może być dla chorego bardziej uciążliwe niż choroba"----mogą o kant ..... roztrzaść.
Już nie wspomnę o tak prozaicznej sprawie jak odrobina życzliwości dla ciężko nieraz chorego człeka. Eeeech, rozmarzyłem się.

Benedykt07.06.2015 15:53

Urząd Miasta udaje, że daje darmową możliwość zbadania się mężczyznom. Lekarze udają, iż takie badania robią. Jest to tylko nabijanie kasy. Każda osoba ubezpieczona powinna mieć raz w roku mozliwość wykonania takich badań e ramch NFZ. Jest to ratowanie kotka za pomocą młotka! Ale WSS nr 2 przy okazji zarobi kasę!!!

SJZ6804.06.2015 21:42

@Gość- tylko że zrozum człowieku, póki poradnie( i cała ta-tfuj-służba zdrowia)nie zaczną funkcjonować w sposób cywilizowany, wydawanie pieniędzy na te akcje jest marnotrastwem.
I przestań mi tu bredzić że ktoś tu coś organizuje, i za coś odpowiada.
Po roku 1989 robione jest wszystko aby chory był zmuszony(jeżeli mu się chce żyć)"uczęszczać" do lekarza prywatnie, i całe to"organizowanie" temu celowi jest podporządkowane.
Potwierdzi Ci to każdy komu zamarzyło sie dostać do specjalisty, i usłyszał termin przyjęcia.

Gość04.06.2015 9:36

Tylko ze człowieku urząd miasta nie ma nic do szpitala... Sluzbe zdrowia organizuje szpital i ministerstwo.

SJZ6803.06.2015 23:05

Niech Urząd Miasta sprawi aby "uczęszczanie" do Poradni Urologicznej nie było drogą przez mękę. Jeżeli po odstaniu w kolejce do rejestracji 3.5h, niezależnie od warunków atmosferycznych, dowiaduję się że jestem 16 a rejestrują tylko 15 osób, to ja serdecznie za tą łaskę dziękuję.
Każdy średnio rozgarnięty facet po objawach wie, czy z jego gruczołem jest coś nie "teges" bez badania.
Akcje są organizowane po to żeby ktoś przygarnął fajną kasę, natomiast na leczenie raka gruczołu krokowego, ma ta akcja taki sam wpływ, jak blask księżyca na psie jaja, ewentualnie blask zorzy polarnej, na miesiączkowanie pingwinów!.
Amen.