Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 czerwca 2015

Ulicami miasta przejdzie korowód. Można się zgłaszać

Ulicami miasta przejdzie korowód. Można się zgłaszać
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

13 czerwca, w pierwszy dzień Dni Jastrzębia ulicami miasta przejdzie korowód mieszkańców. Chętne osoby mogą się zgłaszać do 11 czerwca w jastrzębskiej bibliotece.

- Korowód to wyjątkowa okazja do zaprezentowania się lokalnej społeczności. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, jednocześnie liczymy na zaangażowanie i kreatywność podczas prezentacji barwnych i niepowtarzalnych strojów - informuje Miejska Biblioteka Publiczna, która organizuje korowód.

Program przemarszu:
godz. 15:15 – Zbiórka, ul. Wielkopolska przed Biblioteką Główną
godz. 15:30-16:00 - Przejście ulicami miasta, ulice: Wielkopolska, Mazowiecka, Aleja  Piłsudskiego, Harcerska do Stadionu Miejskiego
godz. 16:00 - Wejście na Stadion Miejski

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Radek M.08.06.2015 21:21

Jastrzębie się dobrze rozwija. To młodziutkie miasto. Nie tak dawno, bo 20 lat temu mało osób mówiło o Jastrzębiu "moje miasto". Dopuszczalne było niszczenie zieleni i wszystkiego co się tylko dało bo to "nie moje". Powoli miasto staje się naszym miastem, choć są tacy, którzy są pewni :-), że wszędzie jest lepiej niż tutaj. Jak wyjeżdząją i zobaczą to dziwią się, że to nie jest prawda w którą mocno wierzyli. Mimo trudności miasto ładnieje. Mnóstwo zadbanej przyrody, ładnie odnowione bloki, czysto (ale bez przesady). Gdyby jeszcze znaleźć inwestorów, którzy otworzą firmy w których pracę znajdą kobiety i mężczyźni nie pracujący w górnictwo. To jeszcze marzenie. Musimy jednak wyplenić chamstwo przede wszystkich młodzieży i wybić z głowy złodziejom przekonanie, że tu można kraść. Ale to zadanie dla policji i Straży Miejskiej. Niestety wciąż działają opieszale. Gdy zrobiło się ciepło, młodzi siedzą do późnej nocy w jarze południowym, kolo skate parku drąc pijackie japy sądząc, że to bardo wykwintna i jakże wyszukana zabawa. Nie pojmują, że większość mieszkańców musi się wyspać bo rano znów trzeba pędzić do pracy. Empatia i szacunek ( respect ) to wielu mieszkańcach zupełnie nienane uczucie. Apel o kogoś z komentujących o pominięcie nudnego już pokazu sztucznych ogni i brak reakcji organizatorów, jest aż nadto wymowny. Komentator Adam jest bardzo dobrym przykładem. W dodatku gostek nie odróżnia pokazu sztucznych ogni od sylwestra. Dlaczego nie zorganizować takiego pokazu 1 stycznia o godz. 00:00 ? Bo organizatorzy chcą się bawić prywatnie?

anty08.06.2015 17:20

Jastrzębie to tylko blokowidsko, nic więcej. I jest na co narzekać. Przez ostatnie 25 lat totalnie pipidówki dorobiły się deptaków, rynków, a u nas NIC się nie zmieniło.

Koga Srogi07.06.2015 23:30

nie wiem jak was nazwać mieszkańcy jastrzębia -
narzekacie i narzekacie - na wszystko -
nawet, że trawa jest zielona -
ŻENADA -
bawcie się i
nie próbujcie szukać drugiego dna

Benedykt07.06.2015 15:56

Ile za to przyje,mość zapłaci Urząd Miasta z naszych podatków?

Sobek05.06.2015 19:43

Dlaczego sporo osób nie ma w sobie za grosz empatii? To nie jest ludzkie. To bardzie zwierzęce.

olsen 05.06.2015 14:53

A czy w korowodzie będzie tez uczestniczyl slawny jastrzebski pisarz? Biblioteka powinna go zaprosić

Do greg i Adam05.06.2015 11:55

Daj na to pieniadze lub załatw, żeby urząd dał.
"Adam" i "greg" to ludziki myślące tylko o sobie. Młodzi, to rozumiem ale dlaczego aż tak głupi. Skąd ta bezmyślność.

Pokaż wszystkie opinie (10)