Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
 2°-1°
10 czerwca 2015

48 medali Nautilusa podczas mistrzostw w Olecku

Aż 48 medali zdobyli pływacy z klubu KS Nautilus podczas rozgrywanych w miniony weekend Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach w Olecku. Młodzi jastrzębianie zdobyli 21 złotych medali, 8 srebrnych i 19 brązowych.

Balbina Sikora pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, jednocześnie ustanawiając nowy rekord polski w kat. E dziewcząt na dystansie 200 m bi-fins z wynikiem 2:04,49.

Pierwsze miejsce aż sześć razy przypadło Krystianowi Albrechtowi, który na dystansie 200 m bi–fins w kat. D chłopców ustanowił nowy Rekord Klubu z czasem 1:57,76. Jego młodszy kolega z kat. E, Filip Giba czterokrotnie zdobył pierwsze miejsce, a na dystansie 200 m bi –fins z czasem 2:14,94 poprawił Rekord Klubu. Po jednym złotym krążku dla klubu wywalczyli Martyna Gajór i Łukasz Majda.

W wyścigach sztafetowych na dystansach 4x50 pp oraz 4x100 pp, bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z kat. E. Natomiast ich starsze koleżanki z kat.D w bardzo zaciętej walce z rywalkami wywalczyły trzecie miejsce. W kat. D nasi juniorzy triumfowali w wyścigach na dystansach 4x50 pp oraz 4x100 pp .