Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 czerwca 2015

Ukradli kilkanaście laptopów ze szkoły

Ukradli kilkanaście laptopów ze szkoły
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Dwójka mężczyzn odpowie za kradzież kilkunastu laptopów i sprzętu elektronicznego wartego łącznie 17 000 złotych. Złodzieje ukradli je ze szkoły, w której jeden z nich wykonywał roboty remontowe.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec maja. 49-latek świadczący usługi remontowe w jastrzębskiej szkole miał klucze do pomieszczeń w których znajdował się sprzęt elektroniczny. Razem ze swoim 55-letnim kolegą wykorzystali sytuację i ukradli laptopy oraz sprzęt elektroniczny.

- Łupem złodziei padło nie tylko kilkanaście przenośnych komputerów, ale i inny sprzęt RTV, elektronarzędzia oraz pieniądze, które przechowywane były w kasetce - informuje policja.

Złodziejom udało się sprzedać część sprzętu. Później dwaj mieszkańcy Wodzisławia postanowili wyjechać do Warszawy. Kryminalni szybko jednak wpadli na ich trop i na początku tego tygodnia zatrzymali podejrzanych. Okazało się, że mężczyźni byli karani w przeszłości za podobne przestępstwa.

- Starszemu z nich grozi kara 5 lat więzienia natomiast 49-latek, który usłyszał dodatkowo zarzut włamania do kasetki z pieniędzmi, może trafić do więzienia nawet na 10 lat - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Policyjny pościg za samochodem Policyjny pościg za samochodem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Anty SWD13.06.2015 23:54

Dlaczego dali tą pracę mieszkańcom wodzisławia, czy u nas już zabrakło złodziei?

Sprawiedliwość musi być 13.06.2015 14:09

Zamiast siedzieć powinni zwrócić wszystkie koszty jakie poniosła szkoła. Te 17 000zł plus wszystkie inne koszty. Nawet jak sprzet sie odnalazł.

czytak13.06.2015 8:33

Ten który był w przeszłości karany raczej wraca do ulubionego zajęcia.Są jednostki,które przez przypadek znalazły się na tej niechlubnej drodze i zapominają o swojej przeszłości ale to 1/1000 Dziwi mnie tylko to,że dyrekcja szkoły udostępnia takim obwiesiom klucze do pomieszczeń ze sprzętem bardzo wartościowym.Dla takich ludzi to tylko tymczasowa szopa na narzędzia.Laptopów szkoła nie odzyska bo ,,panowie" od elektroniki raczej zasobnym portfelem nie dysponują.