Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
15 czerwca 2015

Instruktor nauki jazdy mądrzejszy od policjantów?

Instruktor nauki jazdy mądrzejszy od policjantów?
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Instruktor nauki jazdy został ukarany mandatem karnym za wykroczenie popełnione przez kursanta. Szkoleniowiec stwierdził, że złamania przepisów nie było. Policjanci złożyli też wniosek o sprawdzenie kwalifikacji instruktora.

"Elka" wyprzedzała na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego. Na sąsiednim pasie samochody już zatrzymały się by ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

- Podczas kontroli drogowej instruktor nauki jazdy najpierw przyznał się do błędu jednak szybko zmienił zdanie, twierdząc, że w zaistniałej sytuacji kierowca nie miał obowiązku zatrzymania się przed przejściem. Szkoleniowiec argumentował swoje stanowisko długoletnim doświadczeniem i "lepszą" znajomością przepisów - informuje policja.

W związku z "rażącą nieznajomością prawa", policjanci ukarali instruktora mandatem karnym i wystąpili z wniosekiem sprawdzenie jego kwalifikacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
j3319.06.2015 7:11

Policja w tym kraju jest nie omylna
https://www.youtube.com/watch?v=uIsswoRJM64 

Gość18.06.2015 13:17

http://jastrzebieonline.pl/ogloszenia/ogloszenie,14425,pracownik-fizyczny.html  Czyżby już nie pracował?

Mario 17.06.2015 12:52

Skoro instruktor przyznał się do błędu a po chwili zreflektował że w zaistniałej sytuacji kierowca nie miał obowiązku zatrzymania się przed przejściem to poproszę o rzetelne napisanie dlaczego zmienił zdanie , jakie okoliczności itp. Mnie tam nie było to skąd mam wiedzieć kto miał rację jedyne co z tego wiem to że policjanci z zemsty oprócz mandatu wystąpili z wnioskiem sprawdzenie jego kwalifikacji

Gość17.06.2015 12:24

Dlaczego kandydatom na kierowców nie robi się testów na inteligencję, przecież IQ na poziomie przynajmniej 100 powinno być normą?

egon do SJZ65PL17.06.2015 7:52

rozumiem ze cie to denerwuje ale ja osobiście zdawałem w innym kraju i nie było wcale placu manewrowego... wszystkie manewry na mieście... instruktor dał jedynie może pare minut(max.15min) na parkingu żebym wiedział co i jak.... i pomimo że zgasł mi na pierwszych światłach nie słyszałem klaksonów i przekleństw (inna kultura jazdy kierowców niż w Polsce)
Próbujemy porównywać sie do innych krajów ale w Polsce jest inaczej po wieloma wzgledami

do:SJZ65PL16.06.2015 22:38

Jak jedzie "L" na miasto to powinien kursant mieć pojęcie o jeździe czyli zaliczony plac. Mam instruktora w rodzinie i wiem ze robią to nagminnie pierwszy raz wsiada ktoś pod domem i od razu na miasto.
A co do tego że nie mają prawa jazdy to małe zdziwko bo co niektóry mają już A albo punkty odrabiają bo i tacy się zdarzają.

SJZ65PL16.06.2015 20:16

Do Goscia z 16.06.2015 12:11.
Odkryję przed toba coś co Cię zadziwi. Ci, którzy siedzą za kierownica samochodów z napisem " L" nie mają parawa jazdy. Poważnie. Tylko nie rozgadaj, bo policjanci wszystkich zaaresztują. A mnie skopią za wpuszczenie ich w maliny. A mej krzywdy na pewno nie chcesz?!

Pokaż wszystkie opinie (15)