Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
16 czerwca 2015

250 mln zł w Strefie Centrum? Tyle da inwestor

250 mln zł w Strefie Centrum? Tyle da inwestor
fot. Google Maps

Inwestor terenów w kwadracie ulic Warszawska, Północna, Sybiraków i Porozumienia Jastrzębskiego, chce wydać aż 250 mln zł na budowę centrum handlowego. Dzięki temu pracę ma znaleźć 1000 osób.

Inwestorem jest Acteeum Central Europe. Firma chce wybudować centrum handlowe o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych. W trzykondygnacyjnym obiekcie ma się znajdować m.in. parking na 800 samochodów. Drugi etapi budowy przewiduje powstanie jeszcze drugiego budynku - hipermarketu typu "dom i ogród", który zajmie powierzchnię około 10 tys. metrów kwardatowych.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest to temat. To nie jest pierwszy obiekt, który budujemy w centrum miasta. Nie budujemy centrum handlowych, które są blaszakami. Współczesne centra handlowe to dla nas połączenie funkcji handlowej, usługowej i kulturotwórczej - mówią inwestorzy.

Jak mówi Tomasz Szewczyk z Acteeum, wartość inwestycji będzie oscylowała w granicach 55-60 mln euro, czyli około 250 mln zł. Pracę w galerii handlowej miałoby znaleźć 1000 osób. Miasto oprócz przychodów z PIT i CIT, będzie otrzymywało rocznie około 2 mln zł z podatku od nieruchomości.

Budowa może się zacząć już w drugim kwartale 2016 roku i skończyć w drugim kwartale 2018 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z centrum handlowym przy ulicy Podhalańskiej? Co z centrum handlowym przy ulicy Podhalańskiej?

Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
kamil04.10.2018 12:30

juz ruszyli z budowa nie wiedzialem 2 lata juz buduja wiec za niedlugo otwarcie w tym roku trzeba sie cieszyc

Ejże20.06.2015 21:45

To teren prywatny, zgodnie z prawem budują tam to, na co pozwala im plan. O to, że z braku wpływów popadnie w ruinę- bym się nie martwił. Na pewno zrobili pożądną analizę opłacalności - jesteście naiwni jeśli myślicie, że inwestycja splajtuje. Ale liczę na to, że miasto za kaskę z wpływów zadba o zrobienie ładnego parku, bo to dla nas mieszkańców ważne - ale uwaga! NA TERENACH NALEŻĄCYCH DO MIASTA!!!!

znawca_tematu19.06.2015 11:27

W jastrzębiu nie ma lepszego miejsca na park. Zwłaszcza, że to centrum. Oczywiście nie byłby to park w rozumieniu klasycznym, ale tę zieleń można świetnie zagospodarować. Budowanie galerii handlowej w mieście się wyludniającym i biedniejącym (kondycje kopalń), to absurd. Nie będę nazywał tego po imieniu, bo nie przejdzie to przez cenzorskie zapędy moderatorów.

ejze19.06.2015 0:10

markety, markety, nic innego nie ma w tym mieście. Byłem w przemysłowym, MAŁYM mieście, w Trzyńcu, budują tam centrum przesiadkowe - połączenie dworca kolejowego i autobusowego, bo co ciekawe oni mają kolej i mają też rozkład kolejowy zgrany z autobusowym (były takie plany, zeby zgrać pociągi w zebrzydowicach z naszym MZK, nie dało się oczywiście tego dokonać, wcześniej za komuny miał być dworzec kolejowy z autobusowym połączony), mają halę widowiskową kilka razy większą od naszej i coś się na niej dzieje, gwiazdy światowe do nich przyjeźdżają, do nas co najwyżej emerytka Kozidrak z lubelskiego, mają kompleks sportowy i na ten kompleks to ja bym każdego radnego i prezydenta zaprowadził, bo to jest KILKANAŚCIE boisk, kilka kortów, kąpielisko, place zabaw w kupie. A to nijakie przemysłowe miasto, tylko 35 000 mieszkańców, czemu my w porównaniu z nimi w paru kwestiach )komunikacja, rozrywka) to jesteśmy w plecy i mamy się cieszyć marketami jedynie, malutkim kąpieliskiem, jednym basenem, busikami do katowic i cieszyna, dusznymi latem, że zwymiotować można oraz malutkim Parkiem Zdrojowym?

Gość18.06.2015 15:19

A ja pytam, jakie są plany zagospodarowania obiektu, jeśli obiekt stanie się nierentowny, zostanie sprzedany i będzie popadał w ruinę? Kilka klocków już zaczyna podupadać...

mibli18.06.2015 14:47

jak będzie to mega, szczególnie te otwarcia. Też o tym słyszałem, ciekawe jkabędzi eu nas...

Brat18.06.2015 13:54

Wyda 250 mln zl i tyle samo zysku w dniu otwarcia.

Pokaż wszystkie opinie (55)