Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 czerwca 2015

Potrzeba 1,3 mln zł na jastrzębski sport

Potrzeba 1,3 mln zł na jastrzębski sport
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Nienajlepsza sytuacja finansowa miasta oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej rzutuje na sport w mieście. Niektóre kluby mają okrojony budżet nawet o 60%. Jak uratować jastrzębski sport?

16 czerwca radni, prezydent miasta oraz przedstawiciele klubów sportowych debatowali na temat sytuacji sportu w naszym mieście. Głównym tematem było finansowanie sportu. Problemy miasta ze zwrotem podatku od wyrobisk oraz zła sytuacja finansowa JSW znacząco wpływa na jastrzębskie kluby.

JKH GKS Jastrzębie i Jastrzębskie już zapowiedziały cięcia. Budżet obu drużyn został obcięty o kilkadziesiąt procent. W niekomfortowej sytuacji jest również GKS 1962 Jastrzębie, który mimo dobrych występów w III lidze najprawdopodobniej nie otrzyma większej pomocy finansowej, co może znacząco utrudnić grę na wyższych szczeblach. 

Jak mówił Andrzej Matusiak, przewodniczący Komisji Kultury i Sportu, aby uratować sytuację jastrzębskiego sportu potrzeba co najmniej 1,3 mln zł. To pozwoliłoby na dofinansowanie hokeja o 1 mln zł, GKS-u 1962 o 200 tys. zł oraz siatkówki kobiet o 100 tys. zł.

Choć na posiedzeniu komisji żadne decyzje nie zapadły, radni oraz prezydent miasta, zgodnie twierdzili, że drużyny sportowe trzeba w Jastrzębiu utrzymać i dofinansować, mimo trudnej sytuacji finansowej miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

GKS Jastrzębie przegrywa z Katowicami na Harcerskiej GKS Jastrzębie przegrywa z Katowicami na Harcerskiej

Sukces jastrzębskiego brydża Sukces jastrzębskiego brydża

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
ejze19.06.2015 12:29

cofamy się, znowu Jastrzębie będzie zapyziałom dziurą. Bo przynajmniej tym hokejem i siatkówką moglismy się pochwalić. A teraz czym? Biedronkami?

Robert19.06.2015 0:52

Pani Preyzdent wydała już z naszych podatków na sport około 1,5 miliona złotych. Jeżeli da im teraz tee 1,3 mln zł rezygnując z innych zadań to straci w oczach wyborców. Budżet Miasta to nie Caritas! Prezesi tych trzech klubów na czele z szachami niech wezmą się do roboty, a nie liczą ciągle na darmochę!!!!

jes18.06.2015 20:19

Może Biedronka, Kał-fland albo Tesco czy też inni znakomici inwestorzy zasponsorują jastrzębski sport?

Wyjście18.06.2015 17:55

Zmniejszyć koszty administracji miejskiej , proponuję
zwolnienia sport czy biurokracja?

jo18.06.2015 16:02

A co robią prezesi naszych klubów? Czekają na mannę z nieba? Niech się wezmą do roboty i szukają sponsorów.

Jastrzębianin18.06.2015 15:28

No to czas na popisy naszej p. Hetman bo jak do tej pory to tylko jest tak: MZK upada JSW upada sport masakra itd.... Ale co tam byle magistrat obsadzony szczelnie elitą. A robić ni ma komu jak to Ferdek gada...

zuzza18.06.2015 13:51

Jak nie ma kasy się tnie koszty!!jak nie ma niech upada i tyle!

Pokaż wszystkie opinie (26)