Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 czerwca 2015

JSW rozważa emisję akcji? Niski kurs

JSW rozważa emisję akcji? Niski kurs138,80 zł - tyle wynosił kurs akcji zaraz po debiucie giełdowym JSW.
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa rozważa emisję nowych akcji. Ma to wspomóc spółkę w trudnych czasach. W ostatnim czasie akcje osiągnęły bardzo niską wartość - tylko 12,45 zł.

- Emisja akcji jest jednym z konwencjonalnych instrumentów, który spółka poszukująca kapitału, może rozważyć. Rozpatrujemy to jako jedną z opcji. Jesteśmy skoncentrowani na rozmowach z sektorem finansowym, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla firm - napisał w mailu do agencji Reuters, Edward Szlęk, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W reakcji na tę informację notowania akcji JSW spadły o ponad 4% i osiągnęły 12,30 zł. Niewiele brakowało a wartość akcji zeszłaby do poziomu najniższej w historii JSW, czyli 12,16 zł. Wczorajszy kurs akcji wynosił 12,45 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
bigos18.06.2015 10:48

emisja akcji chyba jeszcze bardziej obniży cenę za akcję...

menel18.06.2015 9:51

co to się nie zrobi dla p.Kulczyka z ciechem było to samo zaniżanie akcji kupno przez tegoż pana i akcje do góry :)

Gość18.06.2015 8:50

cytuję: "Dla przykładu jak niewydolny i niesprawiedliwy mamy system ubezpieczeń społecznych można podać casus górników: mamy 206 tys emerytowanych górników ze średnią emeryturą ponad 4000 tys zł brutto. 4% emerytowanych górników pobiera 8% wszystkich środków zgromadzonych na emerytury w ZUS- nie mówiąc już o innych uprzywilejowanych grupach".

do analityk18.06.2015 8:46

Jeżeli jesteś takim analitykiem to wiesz, że jest na to prosty sposób. Może ty, mogą inni, mogą nawet wasze związki zawodowe skupować akcje sprzedawane po zaniżonej cenie.

hehehe17.06.2015 23:46

a barbórka to co jak nie trzynsatka? Acha, to nie trzynastka, "bo siem inaczej nazywa", jako to rzekły górniki, buhahahaha

tuSek17.06.2015 19:41

Ale po co nowe akcje!!!! Wystarczy odebrać te kilka miliardów, które skradziono ze spółki za rządów jarosława, i będziemy znowu jedną z najlepiej prosperujących spółek w kraju.

do hehe17.06.2015 19:08

Ale jesteś inteligentny!? Trzynastek w górnictwie nie ma już od 24 lat, a ty dalej lecisz na farmazonie, ale czego spodziewać się po kimś z podstawowym wykształceniem.

Pokaż wszystkie opinie (11)