Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
17 czerwca 2015

Rozłam w jastrzębskim SLD. Część członków odchodzi

Rozłam w jastrzębskim SLD. Część członków odchodziMarcin Gołębiowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący jastrzębskiego SLD
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek, 15 czerwca grupa członków oraz sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej zrezygnowała członkostwa oraz dalszego działa w ramach tej partii. Swoją własną drogą poszło również Jastrzębskie Forum Kobiet działające w ramach SLD.

- Dotąd byliśmy związani z SLD, wierząc że utożsamia się z nowa polską i europejska lewicą, zrywając z kompromitującą przeszłością.. Niestety wydarzenia ostatnich miesięcy wskazują, że w tej partii biorą górę, nie wartości ideowe i programowe a osobiste partykularyzmy i walka o pozycje - mówi Marcin Gołębiowski, do tej pory wiceprzewodniczący SLD w Jastrzębiu.

Byli już członkowie SLD mówią, że będą nadal działać na rzecz miasta i regionu. Również Jastrzębskie Forum Kobiet postanowiło odłączyć się od SLD.

- Nie chcemy dłużej być kojarzone z przeszłością PZPR i kunktatorska polityką  SLD prowadzoną przez Leszka Millera - mówi Janina Szymańska, przewodnicząca Forum Kobiet.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu

Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków" Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
precz z socjalizmem i kapitalizmem22.06.2015 0:49

czerwony zawsze będzie czerwony. Orwell powiedział dobitniej: raz k..wa, zawsze k..wa...
Oby dni internacjonalistów (komuchów, socjalistów, wielbicieli eu i nwo) się wreszcie skończyły.
Na razie nie widać osoby, która wzięła by stery w swoje ręce, aby Polska odzyskała suwerenność!

Robert20.06.2015 17:47

Marcin, tty też walczysz o pozycję, produkujesz się gdzie się da. Niestety i tak nie zabłysniesz. Nie osiągniesz nic nawet w kólku różańcowym pod Czestochową. Masz parcie na władze, niestety wyluzuj!!!!

Impress20.06.2015 2:09

Nie ma to jak uciekać z tonącego statku...

'lih;klhlk19.06.2015 13:43

uciekają z tonącego okrętu;
tylko na którą szalupę wskoczyć?