Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 czerwca 2015

30 osób nie zapięło pasów bezpieczeństwa

30 osób nie zapięło pasów bezpieczeństwa
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

17 czerwca jastrzębscy policjanci dołączyli się do wojewódzkiej akcji „Pasy” i kontrolowali kierowców. Podczas kontroli zatrzymali 30 kierowców, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Na terenie Jastrzębia-Zdroju działania prowadzone były od godziny 6:00 do 22:00. Oprócz tego czy jastrzębianie mieli zapięte pasy, policjanci sprawdzali czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Podczas kontroli mundurowi zatrzymali 30 kierowców, którzy jeździli bez pasów.

- Policjanci nie byli tego dnia pobłażliwi i zdecydowana większość ukarana została mandatami karnymi. Warto jednak podkreślić, że nie o samą grzywnę w tego typu działaniach chodzi, ale o uświadomienie podróżującym, że w razie wypadku drogowego zapięte pasy mogą uratować życie - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
precz z socjalizmem i kapitalizmem22.06.2015 0:45

A ja jestem przeciw. Dlaczego MUSZĘ zapinać pasy, skoro nie chcę? Ile było przypadków, że dzięki nie zapięciu pasów ktoś uratował swoje życie?
To samo dotyczy obowiązku włączonych świateł w słoneczny dzień... Może jeszcze założymy kaski z latarkami pieszym, aby byli lepiej widoczni?!

seba19.06.2015 6:48

Głupota głupota głupota. Po co karać. Wystarczyło by obciążać kosztami leczenia kierowców którzy w czasie wypadku nie mieli zapiętych pasów. Palenie papierosów , picie alkoholu też zabija . odstawienie tych używek może uratować życie. Podobnie jak w przypadku pasów bezpieczeństwa. MOŻE....