Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
18 czerwca 2015

30 osób nie zapięło pasów bezpieczeństwa

30 osób nie zapięło pasów bezpieczeństwa
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

17 czerwca jastrzębscy policjanci dołączyli się do wojewódzkiej akcji „Pasy” i kontrolowali kierowców. Podczas kontroli zatrzymali 30 kierowców, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Na terenie Jastrzębia-Zdroju działania prowadzone były od godziny 6:00 do 22:00. Oprócz tego czy jastrzębianie mieli zapięte pasy, policjanci sprawdzali czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Podczas kontroli mundurowi zatrzymali 30 kierowców, którzy jeździli bez pasów.

- Policjanci nie byli tego dnia pobłażliwi i zdecydowana większość ukarana została mandatami karnymi. Warto jednak podkreślić, że nie o samą grzywnę w tego typu działaniach chodzi, ale o uświadomienie podróżującym, że w razie wypadku drogowego zapięte pasy mogą uratować życie - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
precz z socjalizmem i kapitalizmem22.06.2015 0:45

A ja jestem przeciw. Dlaczego MUSZĘ zapinać pasy, skoro nie chcę? Ile było przypadków, że dzięki nie zapięciu pasów ktoś uratował swoje życie?
To samo dotyczy obowiązku włączonych świateł w słoneczny dzień... Może jeszcze założymy kaski z latarkami pieszym, aby byli lepiej widoczni?!

seba19.06.2015 6:48

Głupota głupota głupota. Po co karać. Wystarczyło by obciążać kosztami leczenia kierowców którzy w czasie wypadku nie mieli zapiętych pasów. Palenie papierosów , picie alkoholu też zabija . odstawienie tych używek może uratować życie. Podobnie jak w przypadku pasów bezpieczeństwa. MOŻE....