Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 czerwca 2015

Radni wycofali się z uchwały o przedszkolu

  • Radni wycofali się z uchwały o przedszkolu
  • Radni wycofali się z uchwały o przedszkolu
  • Radni wycofali się z uchwały o przedszkolu
  • Radni wycofali się z uchwały o przedszkolu
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Czwartkowe obrady Rady Miasta odwiedzili rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi z Przedszkola Specjalnego. Rodzice najwidoczniej przekonali radnych, bo ci później wycofali się z uchwały dotyczącej przeniesienia przedszkola.

Cała sprawa dotyczy przeniesienia Przedszkola Specjalnego przy Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci ze względu na złe warunki w budynku. Tego chcą radni, rodzice i dyrekcja przedszkola. W przedszkolu brakuje też miejsc. Od nowego roku mogłyby powstać tam trzy nowe oddziały.

Miesiąc temu większość radnych zagłosowała za przeniesieniem placówki na ulicę Szkolną 5, gdzie w jednym budynku miałby się również mieścić Zespół Szkół nr 10. Rodzice jednak nie chcą, by ich przedszkole przeniesione zostało właśnie tam. Powód? Jest zbyt daleko, a to utrudni im transport dzieci. Chodzi o odległość, jaką musieliby pokonać z ulicy Szkolnej do Zdroju, gdzie odbywałaby się rehabilitacja dzieci.

- Decyzją o przeniesieniu nas konkretnie na ulicę Szkolną wprowadziliście zamieszanie (…) Rozmowy Pani Prezydent z placówkami, z radami pedagogicznymi i pracownikami trwały i trwają, więc nie rozumiemy dlaczego tak się stało, że Pan radny się tak pospieszył i chciał nas już gdzieś ulokować - mówiła dyrektor przedszkola Joanna Łodzińska-Czoch, zwracając się do radnego Tadeusza Sławika, który wcześniej przeforsował przypisanie przedszkola na ulicę Szkolną 5.

Po dyskusji prezydent miasta, Anna Hetman, wniosła autopoprawkę, która wykreślała przypisanie przedszkola do budynku na ulicę Szkolną. Część radnych wyraziła swoje wątpliwości i wskazywała na potrzebę dialogu w tej sprawie.

- Z tego co zrozumiałam wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że musimy dyskutować i wypracować jednolite stanowisko. Ta zmiana umożliwia taką dyskusję. Jeśli nie przegłosujecie tej zmiany, to będzie wyłącznie decyzja polityczna, innego wytłumaczenia tutaj nie widzę - mówiła Anna Hetman do radnych.

Ostatecznie większość radnych przegłosowała poprawkę i cofnęła swoją poprzednią decyzję.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Bogdan22.06.2015 19:33

Gościu, co ty brędzisz. To Janecki był do d.... Pani Hetman jest OK. Janecki to niczym bracia bliźniaki. Dla własnej kariery zrobią wszystko!!!!

Gość22.06.2015 19:30

Gdyby wszyscy radni mieeli dzieci niepełnosprawne to myśliby logicznie. Najgorszee myślenie i brak rozumowania maja jak zwykle pisowcy!!!!

Rodzic21.06.2015 20:21

Do Gościa. Akurat Pani Prezydent nas wspierała od początku! To radni z PiS nas chcieli na siłę przenieść!

Gość21.06.2015 18:59

Tak P.P. Hetman najpierw chciała potem się wycowała lepszy był porzedni prezaydent . P Hetmen jest do ...................

ja19.06.2015 16:56

oni mają to gdzieś - co i jak głosują, byle przeciw Hetman, tylko potem zwykli ludzie ponoszą konsekwencje ich "mam to gdzieś".... Na jasnecie są nazwiska tych co się "wstrzymali" od głosu tym razem (oczywiście PISiory) a nie głosowali "przeciw", bo rodzice tych biednych dzieci siedzieli 5 godzin na sali i patrzyli im na ręce - który guzik naciskają. Taki jest właśnie ten PIS - a każdy taki święty, modlący się, co za fałsz... fuj...

ejze19.06.2015 12:07

No tak, bo za Ogiegły było lepiej - zlikwidowano kolej, sprzedano pół kina centrum, którego budynek do dziś stoi niewykończony, a Ogiegło to obecnie z PO, głosujcie na niego, a będziecie mieli raj, hehe

Magda19.06.2015 11:16

basiu kpina to jest to, że robią coś nie myśląc wcześniej. Potem muszą się z uchwał wycofywać. Jakby oszołomy myślały to by tego nie było.

Pokaż wszystkie opinie (13)