Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 czerwca 2015

Niedługo koniec papierowych biletów. Będą e-bilety

Niedługo koniec papierowych biletów. Będą e-bilety
fot. MZK Jastrzębie-Zdrój

Jeszcze tylko do końca lipca posiadacze biletów papierowych będą mieli czas by zamienić je na elektroniczny bilet. Zmienią się również ceny przejazdów.

Elektroniczny bilet ruszył na początku maja, a wszystkie papierowe bilety będą obowiązywać jeszcze do końca lipca. To nie oznacza, że jednorazowych biletów papierowych w ogóle nie będzie. Będą je sprzedawać kierowcy, jednak coraz częściej będą drukowane z bileterki kierowcy na konkretny kurs. Zastąpią tym samym dotychczasowe bilety.

Zmieni się również cennik biletów jednorazowych. Cena nie będzie liczona za czas przejazdu lecz ilość przystanków. Na przykład, za przejazd do pięciu przystanków zapłacimy 2,40 zł (ulgowy 1,20 zł). Cennik dostępny jest na stronie e-biletmzkjastrzebie.com

Wnioski o wydanie karty e-biletu należy składać w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Przemysłowej 1 w Jastrzębiu-Zdroju, poprzez pocztę lub elektronicznie na stronie mzkjastrzebie.com w zakładce e-bilet.

Gdy otrzymamy już swój e-bilet, po wejściu do autobusu należy go przyłożyć do dowolnego kasownika (niezależnie czy jest to bilet okresowy czy "portmonetka"). Przy wyjściu z autobusu należy powtórzyć czynność. To pozwoli, w przypadku "elektronicznej portmonetki", na zwrot kosztów zapłaconego przejazdu, ponieważ kasując bilet przy wsiadaniu system pobierze maksymalną opłatę za przejazd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
gorol30.06.2015 21:35

darmowa komunikacja, fajerwerki, i kiełbaski. A za kilka lat to miasto można zakopać. Niema nic w tej betonowej pustyni. Może by tak zrobić darmowe parkingi, i centrum z prawdziwego zdarzenia.

Bonzo30.06.2015 21:06

To jest mieszaniec a nie mieszkaniec. Jemu zwyczajnie pomieszało się w głowie. Znakomita większość mieszkańców czeka na bezpłatną komunikację.

Bastek 29.06.2015 13:36

do mieszkaniec

Wiesz co, jak nie znasz tematu to nie zabieraj , głosu. Uszanuj wolę innych Mieszańców , naszego Miasta Jastrzębia Zdrój - tych którzy życzą sobie takiej komunikacji bezpłatnej , i ja tez do takich osób nalezę. A po drugie posortuj po google i tam , jest taka informacja Przedszkola publiczne bezpłatne przez 5 godzin dziennie i co , nie widziałeś tego , to szkoda.

Ja jestem zadowolony z tego , że w końcu doczekamy się , dobrej komunikacji i co , najważniejsze to, dla każdego Mieszkańca , za darmo ,

Bardzo Dziękujemy za taki gest.

do mieszkaniec29.06.2015 8:41

Zorientuj się najpierw człowieku a potem komentuj. Miasto co roku i tak płaciło na komunikację! W ostatnim roku aż 12 mln. Ciekaw jestem na co szły zyski z biletów skoro miasto i tak wpłacało grubą sumę.

mieszkaniec29.06.2015 8:31

Darmowe bilety to poroniony pomysł.
One tak na prawdę nie są darmowe. Miasto zamiast zrobić ścieżki rowerowe wyremontować targowisko i wiele wiele innych to będzie płaciło za autobusy.
Ale będzie się nazywało że za darmo. Zamiast płacić za autobusy niech zrobią darmowe przedszkola dla najmłodszych mieszkańców . Wtedy będzie się nazywało za darmo.

mieszkaniec29.06.2015 8:11

do Mario Londynie w Niemczech .....jak tam Tobie tak dobrze do sajonara ....
Ja mieszkam w Polsce i uważam że E bilet to dobry pomysł

jastrzębie-zdrój29.06.2015 0:31

kretyństwo to nasza specjalność

Pokaż wszystkie opinie (37)