Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
2 lipca 2015

Będą zwolnienia w JSW? 400 osób może stracić pracę

Będą zwolnienia w JSW? 400 osób może stracić pracę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

400 osób zagrożonych jest zwolnieniem z pracy w kopalniach należących do JSW. Informacja o grupowych zwolnieniach została wydana na piśmie. Chodzi jednak o firmę zewnętrzną. Pracownicy, którzy pracują pod JSW mogą czuć się bezpiecznie.

JSW nie potwierdza doniesień o zwolnieniach swoich pracowników. To jednak pracownicy firmy zewnętrznej z Lublina, która wykonuje prace w jastrzębskiej kopalni mają być zagrożeni wypowiedzeniem umów. Ta sama firma obsługuje również kopanię Budryk. Jak zapewnia rzecznik prasowa JSW, nie ma zwolnień w samej spółce i do tej pory z żadną z firm nie rozwiązano umowy. JSW jednak nie zaprzecza, że w przyszłości możliwe jest ograniczenie prac przez firmy zewnętrzne. Prace, które były wykonywane do tej pory przez firmy przejęliby pracownicy JSW. 

Jeśli zrealizowałby się czarny scenariusz i Jastrzębska Spółka Węglowa pozbyła by się pracowników zewnętrznych firm, pracę mogłoby stracić aż 5 tysięcy osób.

O ograniczeniu zatrudnienia mówił prezes Edward Szlęk tuż po objęciu stanowisko. Rocznie z pracy na kopani miało by odchodzić 1000 osób. Miałyby to jednak być odejścia naturalne, czyli osoby, które otrzymałyby uprawnienia emerytalne. To jeden z punktów planu naprawczego spółki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
grlrg07.07.2015 11:54

kończy się górnictwo :(
Jesli ceny na swiecie nie ruszą to za dwa lata bedzie pracowałop 10 tys w całej jsw

hehe05.07.2015 15:26

przecież ma market powstać w centrum, 600 miejsc pracy, więc w czym problem? Wszyscy górnicy będą na kasach, a ich żony będą u nich kupowały za to co zarobią w..... salonach masażu :D

jag05.07.2015 15:11

Dość z tymi komunistycznymi przywilejami!Czasy się zmieniły,węgiel jest coraz tańszy to dlaczego się dziwicie że wam ukrócają przywileje???

SmutnyMieszkaniec05.07.2015 8:55

Wszystko szlag trafia. Nawet "córka-kochanka" JSW czyli firma SIG (Szkolenie i Górnictwo) powoli obumiera.
Ludzie mają zaniżane dniówki, ciągłe okrajanie wynagrodzeń. Kopalnia każe przyjść w weekendy do pracy, ale SIG nakazuje wybrać za to wolne którego kopalnia nie chce dać bo nie ma ludzi.

To co się dzieje to jest katastrofa. Już niedługo kolejki w Urzędzie Pracy ... . Tylko po co jak i tam nic nie ma.

firma04.07.2015 14:17

Firma pracuje w najgorszych warunkach za grosze ! Pracownicy JSW to zwykle lenie

jag04.07.2015 5:42

Tych co nie chcą odejść dobrowolnie na emerytury,przenieść na najbardziej odległe kopalnie od miejsca zamieszkania,wtedy sami odejdą od koryta.

Prawie/Bezrobotny03.07.2015 23:01

Większość ludzi zatrudnionych w PRS to mieszkańcy naszego regionu . Wiem bo jestem tutejszy i też dostałem wypowiedzenie.

Pokaż wszystkie opinie (22)