Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
2 lipca 2015

Będą zwolnienia w JSW? 400 osób może stracić pracę

Będą zwolnienia w JSW? 400 osób może stracić pracę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

400 osób zagrożonych jest zwolnieniem z pracy w kopalniach należących do JSW. Informacja o grupowych zwolnieniach została wydana na piśmie. Chodzi jednak o firmę zewnętrzną. Pracownicy, którzy pracują pod JSW mogą czuć się bezpiecznie.

JSW nie potwierdza doniesień o zwolnieniach swoich pracowników. To jednak pracownicy firmy zewnętrznej z Lublina, która wykonuje prace w jastrzębskiej kopalni mają być zagrożeni wypowiedzeniem umów. Ta sama firma obsługuje również kopanię Budryk. Jak zapewnia rzecznik prasowa JSW, nie ma zwolnień w samej spółce i do tej pory z żadną z firm nie rozwiązano umowy. JSW jednak nie zaprzecza, że w przyszłości możliwe jest ograniczenie prac przez firmy zewnętrzne. Prace, które były wykonywane do tej pory przez firmy przejęliby pracownicy JSW. 

Jeśli zrealizowałby się czarny scenariusz i Jastrzębska Spółka Węglowa pozbyła by się pracowników zewnętrznych firm, pracę mogłoby stracić aż 5 tysięcy osób.

O ograniczeniu zatrudnienia mówił prezes Edward Szlęk tuż po objęciu stanowisko. Rocznie z pracy na kopani miało by odchodzić 1000 osób. Miałyby to jednak być odejścia naturalne, czyli osoby, które otrzymałyby uprawnienia emerytalne. To jeden z punktów planu naprawczego spółki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
grlrg07.07.2015 11:54

kończy się górnictwo :(
Jesli ceny na swiecie nie ruszą to za dwa lata bedzie pracowałop 10 tys w całej jsw

hehe05.07.2015 15:26

przecież ma market powstać w centrum, 600 miejsc pracy, więc w czym problem? Wszyscy górnicy będą na kasach, a ich żony będą u nich kupowały za to co zarobią w..... salonach masażu :D

jag05.07.2015 15:11

Dość z tymi komunistycznymi przywilejami!Czasy się zmieniły,węgiel jest coraz tańszy to dlaczego się dziwicie że wam ukrócają przywileje???

SmutnyMieszkaniec05.07.2015 8:55

Wszystko szlag trafia. Nawet "córka-kochanka" JSW czyli firma SIG (Szkolenie i Górnictwo) powoli obumiera.
Ludzie mają zaniżane dniówki, ciągłe okrajanie wynagrodzeń. Kopalnia każe przyjść w weekendy do pracy, ale SIG nakazuje wybrać za to wolne którego kopalnia nie chce dać bo nie ma ludzi.

To co się dzieje to jest katastrofa. Już niedługo kolejki w Urzędzie Pracy ... . Tylko po co jak i tam nic nie ma.

firma04.07.2015 14:17

Firma pracuje w najgorszych warunkach za grosze ! Pracownicy JSW to zwykle lenie

jag04.07.2015 5:42

Tych co nie chcą odejść dobrowolnie na emerytury,przenieść na najbardziej odległe kopalnie od miejsca zamieszkania,wtedy sami odejdą od koryta.

Prawie/Bezrobotny03.07.2015 23:01

Większość ludzi zatrudnionych w PRS to mieszkańcy naszego regionu . Wiem bo jestem tutejszy i też dostałem wypowiedzenie.

Pokaż wszystkie opinie (22)