Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
3 lipca 2015

JSW upraszcza strukturę organizacyjną

JSW upraszcza strukturę organizacyjną
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 1 lipca działa już nowy schemat organizacyjny Biura Zarządu JSW. Zmiany mają uprościć i usprawnić zarządzanie spółką oraz całą grupą kapitałową.

Decyzją o zmiany struktury zostały zlikwidowane biura: Sprzedaży Węgla, Strategii Sprzedaży Koksu i Węglopochodnych, Przeróbki Mechanicznej i Jakości Węgla. Pracownicy dwóch pierwszych biur zostali przeniesienie do pracy Polskim Koksie. Wolne pomieszczenia nie stoją puste, lecz zostały wynajęte przez Polski Koks. Pracownicy byłego już Biura Przeróbki Mechanicznej i Jakości Węgla zostali przeniesieni do Biura Produkcji JSW.

- Zależało nam na tym, aby skonsolidować cały obszar handlowy tak, aby stworzyć jedno centrum kompetencyjne w zakresie planowania i zarządzania sprzedażą Grupy Kapitałowej. Takie rozwiązanie nie oznacza wyłącznie oszczędności kosztowych, ale także zwiększy kontrolę nad zachodzącymi procesami, usprawni systemy decyzyjne oraz zwiększy efektywność w wykorzystaniu posiadanego majątku i zasobów ludzkich - mówi Edward Szlęk, Prezes Zarządu JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
stary hayer ma rację, ale07.07.2015 1:09

nie tylko wojsko i chorobowe powinni zaliczać górnikom do emerytury, ale także szkołę podstawową, przedszkole, pierwszą komunię i naukę raczkowania, a także pijatyki w barach osiedlowych, wtedy górnicy spokojnie przechodziliby na emeryturę po 2 latach pracy i zwolnień by nie było.
Oczywiscie, zeby było za co im płacić te emerytury to wszystkim innym należy podnieść wiek emerytalny jeszcze bardziej, bo nie moze być tak, zeby młody górnik nie miał się za co byczyć.

SJZ6806.07.2015 19:31

@Robert-ciebie chyba z tego baru dopiero wykulali. Czego ujadasz?, przeczytaj co on napisał, potem jeszcze raz i jeszcze. Jak nie dotrze to poproś jakiegoś czwartoklasistę to ci przełoży na twoje narzecze.
Nie widzę w tym co napisał @stary_hayer niczego, za co mógłbyś mu takie teksty rzucać.
Masz ból d....a?.

Robert06.07.2015 16:36

Do stary_hayer
A już najlepszym wyjściem byłoby, gdyby wprowadzić plan dobrowolnych odejść z 5 mln odprawy i emeryturą 5 tys do końca życia. Powiedz człowieku, gdzie siedziałeś ostatnie 25 lat? W barze na osiedlu?

stary_hayer04.07.2015 9:41

Wystarczyło by ,że zaliczali wojsko i chorobowe do emerytury i nie trzeba nikogo zwalniać - bo odeszłoby na emerytury tysiące górników JSW. Na ich miejsce jeszcze potrzeba by było: młodych absolwentów szkół, oczekujących na pracę w SIGu i młodych z firm zewnętrznych. A tak mamy sytuację: gdzie starzy wiecznie coś odrabiają, a młodzi nie mogą dostać pracy. Problem ten pomogły by też rozwiązać 2 letnie urlopy górnicze... ale czy kogoś to interesuje...?

SJZ6803.07.2015 19:31

I co panie orezesie?. Że porozmieszczał pan darmozjadów po innych szufladach(pokojach), to coś zmieniło?. Dalej na garbach ryli wiezie się masa darmozjadów, całkowicie nieproduktywnych, którzy w JSW znaleźli posadki wyłącznie dlatego "że znają kogoś kto kogoś zna"(lub t.p).
Pan pewnie nie wie(bo skąd), gdy JSW miała powstać mamili nas(załogi kopalń które miały w jej skład wejść), że w spółce nie będzie pracować więcej jak 190 ludzi. I co?-190 to ma pan co najmniej pokoi gdzie te pociotki i znajomi królika "przesiadują"!.