Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 lipca 2015

Pracownicy JSW pomogą wprowadzić oszczędności

Pracownicy JSW pomogą wprowadzić oszczędności
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od kilku miesięcy nowy prezes JSW, przygotowuje Program Restrukturyzacji. Jednym z jego elementów jest Program Sugestii Pracowniczych. - Kto jak kto, ale pracownicy wiedzą jak usprawnić funkcjonowanie firmy czy gdzie zaoszczędzić - mówi JSW.

Do Programu Sugestii Pracowniczych wpłynęło już 240 pomysłów odnośnie wprowadzania oszczędności. Zgłaszane pomysły to m.in. te mówiące o zmniejszeniu biurokracji, czy te konieczności unifikacji maszyn i urządzeń czy usprawnieniu załadunku węgla. Zgłaszanie pomysłów miało się zakończyć na koniec czerwca, jednak spore zainteresowanie spowodowało, że JSW zdecydował o kontynuowaniu programu.

- Zaangażowanie pracowników sprawia, że rozwiązania są wynikiem zdroworozsądkowych obserwacji osób, które najlepiej wiedzą, co przeszkadza im w pracy, a co pozwoliłoby im poprawić swoją skuteczność. Zachęcamy pracowników do myślenia przyszłościowego i przedstawiania pomysłów na zmiany, które zwiększą wydajność naszej firmy - mówi Edward Szlęk, prezes JSW.

Pracownicy anonimowo wypełniają ankiety i wrzucają je do specjalnej skrzynki. Poźniej sugestie są weryfikowane i oceniane. Zarząd cyklicznie otrzymuje raport na temat nadesłanych pomysłów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Pracuś07.07.2015 18:35

Zarząd jest po to żeby weryfikować pomysły. Wiele z nich nie nadaje się do wprowadzenia w życie. Są przepisy bezpieczeństwa pracy i technologiczne, których nie można pominąć oszczędzając.
Obserwatorze, zarząd nie jest od wykonywania prac, które są wykonywane na niższych stanowiskach. Oni są od organizacji całości patrząc przede wszystkim na priorytet jakim są zyski. Bez nich największa firma na świecie nadaje się tylko do likwidacji. Bo kto do niej będzie chciał dokładać?

obserwator06.07.2015 12:24

Jasne, pracownicy wiedzą najlepiej! To po co zarząd? Może od razu przekazać kierowanie firmą związkom? Za pół roku byłoby po problemie....