Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 lipca 2015

Kamil Glik dołoży się do boiska na Przyjaźni

  • Kamil Glik dołoży się do boiska na Przyjaźni
  • Kamil Glik dołoży się do boiska na Przyjaźni
  • Kamil Glik dołoży się do boiska na Przyjaźni
  • Kamil Glik dołoży się do boiska na Przyjaźni
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Już za rok boisko na osiedlu Przyjaźń zostanie przebudowane. We wtorek 7 lipca, na "starym" boisku pojawił się Kamil Glik, który był inicjatorem tego pomysłu.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, piłkarz reprezentacji Polski podpisał umowę z miastem o współfinansowaniu budowy boiska. Dzięki zaangażowaniu oraz pomocy finansowej Kamila Glika, przebudowa boiska znacznie przyspieszy. Bardzo możliwe, że obiekt będzie gotowy już na wakacje w 2016 roku. Prace mogą rozpocząć się w kwietniu, o ile dopisze pogoda.

- Pewnego dnia wpadłem na taki pomysł. Wspólnie z urzędem miasta udało się projekt sfinalizować i miejmy nadzieję, że w przyszłe wakacje dzieci będą mogły tutaj już grać. Nie ma pośpiechu, ważne żeby obiekt był zrobiony dobrze - mówiła Kamil Glik.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie miało wymiary 20 na 40 metrów. Koszt obiektu to około 500-600 tysięcy złotych. Dokładniejsza kwota będzie znana po stworzeniu projektu boiska.

- Bardzo się cieszę, że jastrzębianin, tak znany w Polsce i na świecie, na tym boisku stawiał swoje pierwsze kroki. Cieszę się, że powraca do tego miejsca i pokazuje, że można coś zrobić dla swojej małej ojczyzny - mówiła prezydent miasta Anna Hetman.

Na koniec spotkania, młodzi piłkarze poprosili Kamil Glika o rozegranie z nimi meczu. Piłkarz podpisywał również autografy oraz robił sobie zdjęcia z fanami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Jogn08.07.2015 19:06

Yeah! 179 orlik w mieście. Słyszałem, że dzięki temu mamy bezrobocie tak małe, że Jastrzębianie siedzą w domu a przedsiębiorcy pukają i proponują pracę. Słyszałem również, że ludzie z Anglii mają wracać. Yeah! Świetnie nam się kraj rozwija!

Gość08.07.2015 13:13

Szkoda, że boisko ma być gotowe dopiero w 2016 roku, gdyby powstało w tym, to poseł Matusiak mógłby sobie na jego tle zrobić zdjęcie.

Gość08.07.2015 13:12

Miasto żebrze, a tymczasem wyrzucono pieniądze w błoto przy realizacji projektów, które nic nie przyniosły i nikt woli o nich nie mówić. Mam na myśli elektroniczny obieg dokumentów i internet szerokopasmowy.

Benio08.07.2015 8:12

Brawo Pani Prezydent! Brawo Kamil!

hehe07.07.2015 22:31

miasto wiadomo, bieduje, nie stać go już nawet na boisko, buhahaha

Piotrek 07.07.2015 13:06

Pani Anna robi robotę ciekawe kiedy będzie jej taśma od "Sowa i przyjaciele " Niech Pani uważa

Gość07.07.2015 12:00

barwo Kamil!!
skromy, młody człowiek z dobrym sercem !