Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
7 lipca 2015

Wiceprezes JSW oskarżony o korupcję

Wiceprezes JSW oskarżony o korupcję
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Obecny wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Jerzy B. został oskarżony o korupcję. W zamian za korzyść majątkową miał preferować jednego z dostawców. Kilka dni temu rozpoczął się jego proces.

Jerzy B. w przeszłości był naczelnym inżynierem w kopalni Jas-Mos. W 2008 roku miał przyjąć 8000 zł łapówki od jednego z przedstawicieli prywatnych spółek. W 2013 roku został wiceprezesem JSW, a w 2015 roku po strajkach i dymisji Jarosława Zagórowskiego, przez kilka tygodni pełnił obowiązki prezesa. Kilka dni po objęciu stanowiska został wezwany na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.

Kilka dni temu w jastrzębskim sądzie rozpoczął się proces w tej sprawie. Oskarżony o korupcję Jerzy B. nie przyznał się przed sądem do winy. Wiceprecesa JSW miały obciążyć zeznania Andrzeja B. byłego współwłaściciela firmy Emes Mining Service, którego firma dostarczała środki chemiczne potrzebne do podziemnych robót.

Ani były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Jarosław Zagórowski, ani obecny prezes Edward Szlęk mieli nie wiedzieć nic o tym procederze.

Kolejne posiedzenie rady nadzorczej odbędzie się 9 lipca. Możliwe, że wtedy rada podejmie decyzję o odwołaniu Jerzego B. z funkcji wiceprezesa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
nader09.07.2015 23:25

wszyscy wszystko dobrze wiedzieli,ale trzeba udawać, wtenczas się nie bierze odpowiedzialności

wujo09.07.2015 12:00

To czemu media nie poruszą tematu tych łapówek branych przez związki? Jakoś nic w tym temacie nie słychać. Może czas skończyć z baronami związkowymi?

J.W08.07.2015 21:20

no popatrzmy się,a zajmijcie się związkowcami z KWK Pniówek którzy brali po 8000zł łapówki za przyjecie do KWK z sierpień 80,niejaki pan KLOCEK KRZYSZTOF od 2007 roku ile wziął za to żeby się dostali ludzie do roboty,wszyscy o tym wiedzieli a i tak brali,niech se sprawdza ile ludzi zatrudnili mimo ze nie mieli kwalifikacji....

aa08.07.2015 21:14

hahah

ksg08.07.2015 20:29

Goście 8 tys to co chcą mu udowodnić a ile było po drodze innych okazji to kto wie. więc nie piszcie ze to mało.

olsen08.07.2015 13:31

a związkowcy biorą łapówki legalnie?

gościu08.07.2015 12:44

Dajcie sobie spokój i korzystajcie z lata. Słuchy chodzą, że związki chciały gościa od dawna uwalić, bo im przeszkadzał w robieniu szemranych interesów. A tak na marginesie, to przecież decyzje kupna podejmuje chyba cały zarząd? Na razie faceta opluli i zszargali. Czas okaże gdzie leży prawda....

Pokaż wszystkie opinie (15)