Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
8 lipca 2015

Dziesiątki zgłoszeń po nocnej nawałnicy

  • Dziesiątki zgłoszeń po nocnej nawałnicy
  • Dziesiątki zgłoszeń po nocnej nawałnicy
  • Dziesiątki zgłoszeń po nocnej nawałnicy
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Minionej nocy przez województwo śląskie przeszła nawałnica, która również w naszym mieście wyrządziła wiele szkód. Strażacy interweniowali już 20 razy, a w kolejce jest jeszcze 50 kolejnych zgłoszeń.

Deszcze, porywisty wiatr i burze dokonały szkód głównie w postaci powalonych drzew i zwisających konarów - m.in. na ulicach Pszczyńskiej, Świerczewskiego, Opolskiej i Rybnickiej. Do godziny 9:30 strażacy mieli już 70 zgłoszeń. - Poważniejszych strat nie było, nikt z mieszkańców nie ucierpiał -  mówi Mirosław Juraszczyk z jastrzębskiej straży pożarnej.

Minionej nocy doszło również do pożaru na targowisku miejskim na ul. Arki Bożka. Najprawdopodobniej nawałnica spowodowała zwarcie instalacji elektrycznej i tym samym zapalenie się kontenera. Pożar szybko ugaszono.

W tej chwili pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych usuwa szkody wyrządzone przez burze. Strażacy mają pełne ręce roboty.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość08.07.2015 13:06

Dzieci się bawią, na drzewach jeszcze wiszą nadłamane konary. Spółdzielnia czeka na cud, czy na wypadek?

do gość ;)08.07.2015 12:57

pracownicy nie bywają na placu zabaw najwidoczniej, toteż nie ich problem... stołeczki pod pośladkami czyściusieńkie, nie ucierpiały podczas nawałnicy ;)

Gość08.07.2015 11:28

Dochodzi dwunasta, na placu zabaw tuż pod oknami siedziby SM Nowa pełno połamanych konarów i gałęzi, ale jeszcze nikt się nie pofatygował, żeby coś z tym zrobić. Pracownicy na zakupach?