Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 lipca 2015

Miasto jednak wróci do MZK? Dowiemy się w piątek

Miasto jednak wróci do MZK? Dowiemy się w piątek
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na 10 lipca, na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości zwołano kolejną sesją nadzwyczajną na temat komunikacji miejskiej. Najprawdopodobniej radni przegłosują wtedy uchwałę umożliwiającą powrót Jastrzębia do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Jak czytamy w uzasadnieniu do zwołania sesji nadzwyczajnej, poprzednie obrady nie wyjaśniły wątpliwości radnych co do organizacji komunikacji miejskiej w naszym mieście. Chodzi m.in. o niepewną sytuację pracowników PKM oraz dotacji na realizowany projekt unijny (pisaliśmy o tym tutaj).

Wobec tego radni PiS będą chcieli przegłosować uchwałę, która pozwoli miastu ponownie znaleźć się w strukturach MZK. Przypomnijmy, że w styczniu radni podjęli uchwałę o wyjściu ze MZK. Jeśli koalicjant PiS, czyli Jastrzębska Wspólnota, poprze pomysł miasto ponownie stanie się członkiem związku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Karol13.07.2015 8:28

hahahahaha! Porażka Panowie z PiSu!

Górnik dołowy12.07.2015 19:43

Czy będzie krzysztof g.?
To się zjawię,na pewno.

SJZ6810.07.2015 21:13

Cytat z "Radio90 PL"-
{Wczoraj (25.06.) Daniel Wawrzyczek został wybrany nowym przewodniczącym zarządu MZK. Za tydzień (2.07.) ma zebrać się zarząd, aby odpowiedzieć na pytania o przyszłość. Scenariuszy jest kilka, wszystko zależy od ostatecznej deklaracji Jastrzębia: czy będzie chciało korzystać z usług MZK-a w zakresie organizacji komunikacji na terenie miasta i czy będzie korzystać z infrastruktury i sprzętu zainstalowanego na przystankach dzięki unijnej dotacji.}

Czyli Żory komunikację maja darmową, Jastrzębie Zdrój buli najwięcej kasy do MZK, ale zarządzał "geszeftem" będzie człowiek z Żor. Standard!. MZK (i parę jeszcze innych"spółek) Jastrzębiu są potrzebne jak na c....ku ucho. Wydając takie pieniądze, miasto chyba bez problemu samo sobie da radę z komunikacją miejską!

Janek10.07.2015 19:42

Żeby zostać chorągiewką trzeba być PiSiorem z Jastrzymbio .Została na sali "nieszczęsliwa" siódemka.Ha ha!

Matka Franka10.07.2015 18:03

A zapowiadanej transmisji na jednym z portali nie było. Co? Wystraszyli się kompromitacji? Co się stało że nie głosowali?

Bastek 10.07.2015 15:27

I stało się już jasne , ze dziś nie będzie głosowania w sprawie powrotu do MZK .
I dobrze , ze nadal z dniem 31 Grudnia 2015 roku nasze Miasto występuje z Związku MZK Jastrzębie i to jest jedyne dobra wiadomość jaka mogła , spotkać nasze Miasto i jestem z tego powodu szczęśliwy i zadowolony Hura Hura

Bastek 10.07.2015 10:31

do Ela

Jak by nie daj co , Miasto powróci z powrotem do Związku MZK - to już mówię i namawiam innych osób , żeby nie głosowali na PIS - bo ja na 100% już nie zagłosuję jak Miasto powróci do MZK.

do olek

Spokojnie Miasto jest w stanie Stworzyć swoja Firmę i jest dużo realne ze to się sprawdzi ,
A po drugie nie pisz mi takich głupot co wypisałeś

Do Rady Miasta - proszę nie powracać do Związku MZK - ponieważ po wyjściu z niego Miasto , może mieć oszczędności ok 2 mil do 3 mil czyli moim zdaniem jest lepiej żeby w kasie Miasta była nadwyżka niż na minucie ale to jest takie moje zdanie i , proszę tylko żebyśmy nie wstąpili do Związku MZK - bo to jest nie opłacalnie dla naszego Miasta.

Pokaż wszystkie opinie (26)