Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
9 lipca 2015

Miasto jednak wróci do MZK? Dowiemy się w piątek

Miasto jednak wróci do MZK? Dowiemy się w piątek
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na 10 lipca, na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości zwołano kolejną sesją nadzwyczajną na temat komunikacji miejskiej. Najprawdopodobniej radni przegłosują wtedy uchwałę umożliwiającą powrót Jastrzębia do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Jak czytamy w uzasadnieniu do zwołania sesji nadzwyczajnej, poprzednie obrady nie wyjaśniły wątpliwości radnych co do organizacji komunikacji miejskiej w naszym mieście. Chodzi m.in. o niepewną sytuację pracowników PKM oraz dotacji na realizowany projekt unijny (pisaliśmy o tym tutaj).

Wobec tego radni PiS będą chcieli przegłosować uchwałę, która pozwoli miastu ponownie znaleźć się w strukturach MZK. Przypomnijmy, że w styczniu radni podjęli uchwałę o wyjściu ze MZK. Jeśli koalicjant PiS, czyli Jastrzębska Wspólnota, poprze pomysł miasto ponownie stanie się członkiem związku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Z kim będzie rządzić prezydent Hetman? Z kim będzie rządzić prezydent Hetman?

W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym? W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Karol13.07.2015 8:28

hahahahaha! Porażka Panowie z PiSu!

Górnik dołowy12.07.2015 19:43

Czy będzie krzysztof g.?
To się zjawię,na pewno.

SJZ6810.07.2015 21:13

Cytat z "Radio90 PL"-
{Wczoraj (25.06.) Daniel Wawrzyczek został wybrany nowym przewodniczącym zarządu MZK. Za tydzień (2.07.) ma zebrać się zarząd, aby odpowiedzieć na pytania o przyszłość. Scenariuszy jest kilka, wszystko zależy od ostatecznej deklaracji Jastrzębia: czy będzie chciało korzystać z usług MZK-a w zakresie organizacji komunikacji na terenie miasta i czy będzie korzystać z infrastruktury i sprzętu zainstalowanego na przystankach dzięki unijnej dotacji.}

Czyli Żory komunikację maja darmową, Jastrzębie Zdrój buli najwięcej kasy do MZK, ale zarządzał "geszeftem" będzie człowiek z Żor. Standard!. MZK (i parę jeszcze innych"spółek) Jastrzębiu są potrzebne jak na c....ku ucho. Wydając takie pieniądze, miasto chyba bez problemu samo sobie da radę z komunikacją miejską!

Janek10.07.2015 19:42

Żeby zostać chorągiewką trzeba być PiSiorem z Jastrzymbio .Została na sali "nieszczęsliwa" siódemka.Ha ha!

Matka Franka10.07.2015 18:03

A zapowiadanej transmisji na jednym z portali nie było. Co? Wystraszyli się kompromitacji? Co się stało że nie głosowali?

Bastek 10.07.2015 15:27

I stało się już jasne , ze dziś nie będzie głosowania w sprawie powrotu do MZK .
I dobrze , ze nadal z dniem 31 Grudnia 2015 roku nasze Miasto występuje z Związku MZK Jastrzębie i to jest jedyne dobra wiadomość jaka mogła , spotkać nasze Miasto i jestem z tego powodu szczęśliwy i zadowolony Hura Hura

Bastek 10.07.2015 10:31

do Ela

Jak by nie daj co , Miasto powróci z powrotem do Związku MZK - to już mówię i namawiam innych osób , żeby nie głosowali na PIS - bo ja na 100% już nie zagłosuję jak Miasto powróci do MZK.

do olek

Spokojnie Miasto jest w stanie Stworzyć swoja Firmę i jest dużo realne ze to się sprawdzi ,
A po drugie nie pisz mi takich głupot co wypisałeś

Do Rady Miasta - proszę nie powracać do Związku MZK - ponieważ po wyjściu z niego Miasto , może mieć oszczędności ok 2 mil do 3 mil czyli moim zdaniem jest lepiej żeby w kasie Miasta była nadwyżka niż na minucie ale to jest takie moje zdanie i , proszę tylko żebyśmy nie wstąpili do Związku MZK - bo to jest nie opłacalnie dla naszego Miasta.

Pokaż wszystkie opinie (26)