Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 lipca 2015

Będą zachęcać do picia wody z kranu

Będą zachęcać do picia wody z kranu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

17 lipca pracownicy jastrzębskich wodociągów będą zachęcać do picia wody z kranu. Nasza "kranówka" jest bezpieczna dla zdrowia i przechodzi cykliczne badania jakości.

W piątek 17 lipca na pawilonach przy al. Piłsudskiego odbędzie się akcja JZWiK. Od godziny 10:00 do 12:00 przechodniom będzie rozdawana woda z ulicznego dystrybutora, który zasilany jest wodą z jastrzębskich wodociągów. Woda będzie podawana z różnymi dodatkami. 

Woda z jastrzębskich kranów pochodzi z czeskiego źródła uchodzącego za jedne z najlepszych w Europie. 

- Zlewnia w 98% położona w lasach, została odseparowana od wpływu człowieka. Woda z tych terenów jest więc niemal krystaliczna, co sprawia, że praktycznie nie trzeba jej uzdatniać - informuje Urząd Miasta. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ? Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ?

Woda w basenie będzie cieplejsza Woda w basenie będzie cieplejsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
eee, no, jak???20.07.2015 14:42

woda prosto z kranu - nic lepiej nie przeczyści waszych bebechów.

turysta19.07.2015 14:05

pije ja od 3 lat bez przegotowania polecam za litr wynosi mnie ok 7 gr? a kupując jakas poltoralitrowke....i smierdezi później lekkim kałem z buzi..ok 1.50 hhhehe..

Mieszkaniec17.07.2015 19:19

Goczałkowice oferują wodę o gorszej jakości i droższą. Jeśli ktoś ma niesmaczną wodę niech sprawdzi jakie ma rury w swoim domu. Czy nadal te rdzewiejące stalowe. A może miedziane, które reagują z wodą. Najlepsze są z tworzywa sztucznego ale porządnej jakości, które nie reaguje. Tanie, nie znaczy dobre. To nie wino z powiedzenia o dobrym winie, bo tanim.

Do miś17.07.2015 14:06

Z tego co wiem to obszar Jastrzębia w okolicach Boryni i Szerokiej mają wodę z Goczałkowic ale w 100% nie jestem pewien, przynajmniej nie tak dawno jeszcze tak było.

Mario 17.07.2015 13:09

inna jakość wody badanej u źródła w Czechach , inna jakość tej samej wody w Jastrzebiu gdy leci z kranu.

Heh17.07.2015 10:16

śmieszne, bo kiedyś badałem tą wodę w Krakowie w laboratorium. To było z 3 lata temu. Wniosek był jeden - tego dziadostwa nie wolno pić. Sam robiłem te badania, więc wole wierzyć w nie, niż w ludzi co krzyczą "pijcie, pijcie, jest super"

Gość17.07.2015 8:32

Czy dostawy wody pochodzą tylko z Czech, bo woda w moim kranie jest okropna? Dodam, że instalacja w bloku była wymieniana.

Pokaż wszystkie opinie (18)