Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
30 lipca 2015

JSW coraz bliżej samowystarczalności energetycznej

JSW coraz bliżej samowystarczalności energetycznej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa dysponuje teraz 160 MW energii elektrycznej, którą sama wytwarza. Do bezpiecznego funkcjonowania potrzeba 245 MW. Spółka zamierza być samowystarczalna energetycznie w 2017 roku.

Na razie energia z JSW dostarczają bloki energetyczne, które wytwarzają 115 MW oraz silniki gazowe dające 45MW. Potrzeby JSW szacowane są 245 MW. Osiągnięcie tej mocy będzie możliwe dzięki budowie nowego bloku przy kopalni Zofiówka oraz blokowi energetycznemu powstającej w Radlinie koksowni. Całość ma być gotowa w 2017 roku.

- Po zakończeniu budowy obu bloków grupa JSW będzie dysponowała mocą 265 MWe, co w zupełności pokryje zapotrzebowanie naszych zakładów, a nawet umożliwi sprzedaż nadwyżek na rynku energii - podkreśla Edward Szlęk, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość31.07.2015 8:21

JSW powinna zagospodarować również gaz produkowany przez działaczy związkowych, podczas wysiadywania na stołkach.