Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 sierpnia 2015

Fontanna na Katowickiej? Trwają prace nad koncepcją

Fontanna na Katowickiej? Trwają prace nad koncepcją
fot. Google Maps

Urząd Miasta opracowuje koncepcję zagospodarowania terenów w centrum miasta. Jednym z pomysłów jest aby na ulicy Katowickiej powstała fontanna. Przyda się w szczególnie upalnie w dni.

Prezydent miasta powołała specjalny zespół, którego zadaniem jest opracowanie koncepcji zagospodarowania Alei Piłsudskiego i Jana Pawła II. Przy projektowaniu będzie brany również teren na ulicy Katowickiej. Niewykluczone więc, że właśnie tam powstanie fontanna. 

- Zespół będzie pracował do końca roku, więc teraz za wcześnie mówić o tym co tam powstanie i jak ten teren będzie wyglądał. Ale dużo się w tej sprawie dzieje i coś więcej będzie można powiedzieć w styczniu - mówi Robert Cebula z Urzędu Miasta.

Za takim pomysłem jest również radny Prawa i Sprawiedliwości, Norbert Małolepszy, które zabiega o zagospodarowanie terenu przy ulicy Katowickiej.

- Zwłaszcza w tak upalne dni mieszkańcy potrzebują takiego miejsca - pisze na Facebooku radny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal? Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
mk 10.08.2015 11:40

PS Szkoda, że zasypano stawy, przy Północnej niedawno, ludzie przychodzili się tam ochłodzić, bo nad wodą jest chłodniej, żaby były, zjadały komary, a teraz wszędzie tylko parkingi i markety, patelnia.

mk 10.08.2015 11:18

jak nie chcecie żaru to nie pozwalajcie na markety na każdym skwerze zielonym, znowu ma być market budowany w Strefie Centrum z parkingiem, czyli kolejna patelnia... A po co to, skoro w pawilonie na Katowickiej są w tej chwili 3 wolne lokale i nie ma chętnych na nie, całe prawie pasaże podziemne nadal puste, mimo szumnych zapowiedzi przed wyborami, ze zostaną wynajęte, też nie ma chętnych.
Lokali jest dużo do handlu, więcej niż potrzeba, skoro stoją puste w wielu miejscach, przestrzeni zielonych coraz mniej.

Do Gość 08.08.2015 22:3010.08.2015 4:46

A nie zastanawiałeś się żeby te swoje pociechy zamknąć w hermetycznych workach powietrze też przecie mamy w układzie zamkniętym (nie dostarczają go nam z kosmosu).
Znam taka rodzinkę żyją w warunkach prawie laboratoryjnych i jak takie dziecko zobaczy gołębia to od razu ptasia grypa a jak zobaczy kota to się zara drapie nie wspominając o jedzeniu ze słoiczków i parówkach markowych czytać z dobrego papieru.
Pozdrawiam wszystkich normalnie żyjących.

do do mieszkaniec 16;3109.08.2015 11:04

nie opowiadaj głupot, bo kiedyś w Jastrzębiu były fontanny, jedna obok przychodni na Harcerskiej i w dzień dzieciarnia się tam kąpała, a w nocy to rozwalali wandale. W efekcie zlikwidowano to.

Gabi08.08.2015 23:07

Jestem za fontanną.

Gość08.08.2015 22:30

W życiu nie pozwoliłbym swojemu dziecku nawet zbliżyć się do takiej fontanny nawet w najbardziej upalny dzień. Nie trzeba być ultra światłym człowiekiem żeby wiedzieć, że taka fontanna ma zamknięty obieg wody więc jest siedliskiem drobnoustrojów i bakterii. Jeden wielki syf. Zatem argument upałów wyrzucamy do kosza, natomiast sam pomysł budowy fontanny jest ok.

mieszkaniec sjz08.08.2015 19:50

Hetmna gdzie fontanna. Byłem a tam skwer z psimi odchodami. Odwołać taką prezydent

Pokaż wszystkie opinie (17)