Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
14 sierpnia 2015

Jastrzębski śnieg w ogólnopolskich mediach

Jastrzębski śnieg w ogólnopolskich mediach
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

Śnieg w lato? Tak, ale tylko w Jastrzębiu. Codziennie przy hali widowiskowo-sportowej dowożona jest porcja świeżego śniegu. To duża atrakcja dla dzieci, szczególnie w upalne dni.

Śnieg pochodzi z lodowiska Jastor. Nadmiar śniegu z tafli trafia właśnie przed halę, gdzie korzystają z niego dzieci chłodząc się walcząc na śnieżki. Tematem zainteresowały się nawet ogólnopolskie media. W czwartek Jastrzębie odwiedziła telewizja Polsat, a w piątek TVN24.

- Montując jedną z kurtyn wodnych na terenie miasta, wpadliśmy na pomysł, żeby ten śnieg dowozić przed halę sportowo-widowiskową - mówił Michał Szelong z MOSiR-udla TVN24.

Przy hali widowiskowo-sportowej można też skorzystać z kurtyn wodnych. Takie kurtyny można znaleźć też w innych miejscach miasta.

Zobacz też: W środku upalnego lata toczą bitwy na śnieżki

Polub i udostępnij
Czytaj też

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Uwaga! Śnieg i sople mogą być niebezpieczne Uwaga! Śnieg i sople mogą być niebezpieczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość18.08.2015 11:41

To największe osiągnięcie miasta i jego mieszkańców. Ponadto przodujemy w przeklinaniu i chlaniu.

zamboni16.08.2015 10:18

Przypadek... zwalili śnieg w innym miejscu dzieciaki to wykorzystały.... A teraz w TVN ...WPADLIŚMY NA POMYSŁ.... Ojj MOSiR MOSiR ładnie tak kłamać?

do ewka15.08.2015 13:23

a myślisz, ze w Rep. czeskiej, skąd mamy wodę, to nie ma suszy? widziałem ten zbiornik, z którego mamy wodę, jest obecnie może w 1/3 napełniony, poza tym błoto. Będziecie rozlewali wodę gdzie popadnie to w końcu w kranie nic nie będziecie mieli.

Zainteresowany15.08.2015 11:07

Po co jeżdżić na zachód jak jest praca na wschodzie kraju! Czy można prosić o więcej informacji?

ewka15.08.2015 10:46

Wszystko super, chwali się pomysł, bo ludzie zadowoleni pod halą, ale nie zadowoleni ludzie na Jarze Południowym, bo hydrant zabrany i kurtyny wodnej nie ma, dlaczego ?

SR15.08.2015 10:06

Brawo Jastrzębie. U nas w Rybniku o lodowisku w środku lata, to możemy pomarzyć. Chyba wpadnę do SJZ na ślizgawkę, fajna rzecz na upały.

Gość15.08.2015 4:10

spoko Jastrzębie niech se będzie jakie jest, ale wyjechałem stąd do wschodniej Polski... jest praca jest normalne życie, gdzie wypocząć, gdzie spędzić wolny czas, gdzie pracować, nie to co u nas w Jastrzębiu...
Przykro to stwierdzić ale tak jest tutaj w Jastrzębiu

Pokaż wszystkie opinie (12)