Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
17 sierpnia 2015

Kradli buty sprzed mieszkań. "Bo potrzebowali"

Kradli buty sprzed mieszkań. "Bo potrzebowali"
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z kradzieżą obuwia. 32 i 26-latek kradli buty, które leżały przed drzwiami wejściowymi do mieszkań. Teraz grozi im nawet 5 lat więzienia.

Pierwsza taka kradzież miała miejsce na początku czerwca. Mężczyźni ukradli wtedy buty z szafki, która stała przed mieszkaniem. Jeszcze przed opuszczeniem bloku jeden ze sprawców zmienił obuwie, a swoje dotychczasowe buty wyrzucił na śmietnik.

- Nie była to jednak jedyna kradzież bowiem w tym samym miesiącu mężczyzna pojawił się przed drzwiami mieszkania jeszcze kilka razy. Podczas jednej z "wizyt" towarzyszył mu jego 26-letni znajomy - informuje policja.

Złodzieje ukradli łącznie 5 par butów, których łączna wartość to ponad 500 zł. Obaj przyznali się do kradzieży. Starszy z nich tłumaczył, że kradł buty, bo nie miał pieniędzy na ich zakup.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość20.08.2015 7:57

Buty to nic, grunt, że nie pobrudziły się perskie dywany i marmury. Na wsi tego nie mieli, więc teraz dbają.

Gość18.08.2015 8:44

Właściciele butów powinni być oskarżeni o podtruwanie sąsiadów, bo buty musiały nieźle śmierdzieć skoro przechowywali je na klatce schodowej. Spółdzielnia powinna im też powiększyć czynsz o opłatę o zajmowaną nielegalnie powierzchnię.

lolaa17.08.2015 21:51

szkoda mi tych ludzi, a ten kto zostawia buty na klatce niech ma świadomość, że może je ktoś zabrać... Chyba nikt nie zostawiłby na klatce telewizora czy telefonu, a jeżeli by to zrobił i przedmioty by zniknęły to raczej nie kwalifikuje się to kradzieży.. Ale to tylko moje zdanie.

S117.08.2015 20:44

Popieram przedmówców kto trzyma buty na klatce. Tylko debile, nie żal mi takich.

Gość17.08.2015 11:24

Buty stały na klatce schodowej, czyli były wyrzucone przez właściciela.

Adam17.08.2015 9:32

500 zł to ja wydaję na trampki.

Gość17.08.2015 9:25

A co za wieśniaki trzymają swoje śmierdzące buciory na korytarzu?