Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
18 sierpnia 2015

Zmiany w kadrze JSW. Problemy z prawem?

Zmiany w kadrze JSW. Problemy z prawem?
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Niektórzy członkowie kadry managerskiej i dyrektorzy kopalń JSW odchodzą ze spółki. Nowy prezes zażądał zaświadczeń o niekaralności oraz informacji, o tym, że nie toczy się przeciw nim postępowanie karne. Nie wszyscy mogli je przedstawić.

W ostatnim czasie na niektórych stanowiskach w Jastrzębskiej Spółce Węglowej doszło do zmian.

- Osoby pełniące kierownicze stanowiska musi cechować uczciwość - pisze prezes JSW w specjalnym komunikacie.

Dyrektora kopalni zespolonych Borynia-Zofiówka-Jastrzębie zastąpił Józef Pawlinów. Nowym dyrektorem technicznym w kopalni Jas-Mos został Jarosław Adamek, w ruchu Borynia Marek Celmer, a w ruchu Zofiówka Waldemar Stachura.

Zmiany dotknęły również spółkę córkę - Szkolenie i Górnictwo. Prezes Krzysztof Ogiegło nie pełni już stanowiska, jego obowiązki przejął na razie wiceprezes Jacek Pawłowski.

- Jest to pozytywny krok, bo jeżeli ktoś ma postawione zarzuty to dla czystości sytuacji, takie rzeczy powinny się od razu odbywać - mówi Piotr Szereda ze Solidarności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
maciek12345j17.02.2016 21:07

Pan Marek Celmer to był dyrektor FACET Z JAJAMI wielki szacun z oddz Mdj byłem widziałem jak pan dyrektor z rzucał biały KITEL łapał łopatę i naginał coś niebywałego ale szedł po szczeblach do kariery od łopaty zaczynając!!! Znał sie na robocie a nie jak teraz masakra co za NIE UDOŁY nami rządzą panowie GÓRNICY wtyd.PS.Wracaj Marek na JAS-MOS czekamy na ciebie PANIE DYREKTORZE....

Jas-Mos22.08.2015 12:56

Panie Celmer !! wróć Pan na Jas-Mos !!!

jasmos20.08.2015 10:20

Oddajcie Celmera Jasmosowi!!!

many20.08.2015 9:40

A co ze związkowcami którym udowodniono załatwianie pracy za kasę? przecież to jest przestępstwo!!!

NN19.08.2015 23:40

To jakaś kpina! Zaświadczenie o niekaralności??? W konstytucji jest wyraźnie napisane, że dopóki wina nie zostanie udowodniona, to dana osoba jest niewinna. Rozumiem, że właściciel spółki, czyli skarb jest przygotowany na wypłatę odszkodowań w przypadku wyroków uniewinniających. Ciekawe jakie samopoczucie będzie miał wtedy prezes?

boryniok19.08.2015 22:29

dali nam celmera i dali nam pociagi na cieplote,szczesc boze

waldek19.08.2015 15:25

związkowcy coś mi się zdaje ,żę też mają zarzuty. niech będą traktowani tak samo......

Pokaż wszystkie opinie (16)