Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
20 sierpnia 2015

Związkowcy piszą do ministra. JSW grozi upadłość?

Związkowcy piszą do ministra. JSW grozi upadłość?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związkowcy piszą do Ministra Skarbu Państwa w sprawie JSW. Pytają czy spółce grozi utrata płynności i czy będą czternastki. Domagają się pilnej odpowiedzi.

Związki zawodowe są zaniepokojone ostatnimi informacji o płynności Jastrzębskiej Spółki Węglowej, dlatego postanowiły wystosować w tej sprawie pismo z zapytaniem do Andrzeja Czerwińskiego, Ministra Skarbu Państwa.

Pytają m.in. o to czy w IV kwartale tego roku JSW grozi utrata płynności finansowej i czy wystarczy środków na wypłatę drugiej raty 14-nastej pensji w miesiącu. Pod pismem podpisały się związki zawodowe Solidarność oraz Kadra.

Związkowcy pytają też jakie strategiczne decyzje zarząd JSW zamierza wprowadzić nie naruszając zawartych ze związkami porozumień.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
do stówa25.08.2015 8:18

Wasze miejsca pracy zniszczą wasi związkowcy i wy sami głupio ich słuchając!Tylko jest taka różnica że oni już się dorobili a wy nie...

Gość25.08.2015 7:59

Stówa, słuchaj opowieści związkowców, a skończysz na zasiłku. Związki znakomicie opanowały szczucie na pracodawców i głoszenie kłamstw. Gdyby twoi idole związkowi mieli prawdziwe dowody na przestępstwo, to już dawno powiadomili by prokuraturę.

były prezes24.08.2015 21:31

Alle Jaja!

smutna prawda24.08.2015 21:20

związkowcy już się dorobili, mają wypasione auta, chatę, wczasy co roku, studia ukończone w trybie " na łapu capu " teraz dojną krowę dobić,a wy zwykli górnicy martwcie się co dalej, oni nie dadzą zrobić sobie krzywdy, już się ustawili, szkoda mi tylko nas zwykłych uczciwych ludzi, górników

Górnik24.08.2015 20:24

Związkowcy powinni być ale nie tylu i nie opłacani przez JSW. To związki powinni ich utrzymywać. Małe związki by się rozpadły. A to jest często sposób na utrzymanie się bez konkretnej pracy. SOLIDARNOŚĆ jest bogata. Mają forsę na opłacanie wynajetych ludzi, którzy protestują tak jak chcą związkowcy. Dowodów jest sporo. Ja już zrezygnowałem z bycia członkiem, bo się tak właśnie czułem.

stówa24.08.2015 18:30

Zagórowski wyprowadził ze spółki grube miliardy, a załoga ma teraz spłacać jego długi??? Dlaczego ten człowiek, który zniszczył jedną z najbogatszych spółek w kraju, jest jeszcze na wolności? Dlaczego w naszym kraju można bezkarnie zniszczyć 25 tyś miejsc pracy?

olsen24.08.2015 13:41

a czy to prawda, że zakład na skraju bankructwa musi płacić za związkowe gabinety, sekretarki, delegacje , telefony, wycieczki itd? i czy to prawda ,że każdy związkowiec ma po kilka nowych samochodów, domy, i rzadko aby żony pracowały?

Pokaż wszystkie opinie (53)