Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
24 sierpnia 2015

Szpital ma nowy sprzęt za prawie 100 tys. zł

Szpital ma nowy sprzęt za prawie 100 tys. zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wzbogacił się o nowoczesny sprzęt warty prawie 100 tys. zł. To zestaw do pomiarów parametrów hemodynamicznych oraz pompy infuzyjne strzykawkowe.

Sprzęt został zakupiony ze środków budżetu miasta. Zestaw do pomiarów parametrów hemodynamicznych warty ponad 84 tys. zł trafił na Oddział Kardiologiczno-Wewnętrzny.

- Jest to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie medyczne, służące m.in. do oceny hemodynamicznej układu krążenia metodą termodylucji przezpłucnej, metodą analizy krzywej ciśnienia tętniczego krwi, do pomiaru rzutu serca metodą nieinwazyjną oraz pomiaru saturacji krwi żylnej - informuje Urząd Miasta.

Pompy infuzyjne również trafią na Oddział Kardiologiczno-Wewnętrzny. Takie pompy wykorzystywane są prawie na każdym oddziale szpitala i stanowią jego niezbędne wyposażenie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Matka27.08.2015 8:57

A czy na porodówce, zgodnie z nową ustawą z lipca tego roku, jest wreszcie anestezjolog do zzo??? Rodzić po ludzku i bez bólu to totalna abstrakcja w tym szpitalu. A o tym, czy kobieta ma się męczyć czy nie decyduje facet....
Żenada.

pacjent25.08.2015 14:17

Wiele oddziałow już otrzymalo sprzęt od miasta, a oddział ortopedyczny na X pietrze jest w opłakanym stanie. Na wszystkie badania kulawi pacjenci muszą iść na inne oddziały. Nie ma nawet zwykłego aparatu do EKG. Czas zająć się ty tematem!

Gość25.08.2015 7:56

Gdyby lekarze oddawali 20% z kopert, to sprzętu byłoby znacznie więcej.