JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wygrana Jastrzębia ze słowackim ekstraligowcem

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali sparingowy mecz z MsHK DOXXbet Žilina 5:4. Do rozstrzygnięcia potrzebne były karne. Zdecydowało trafienie Leszka Laszkiewicza.

Pierwsze trafienie padło w 8. minucie. Jego autorem był Mateusz Danieluk. Słowacy w pierwszej tercji nie zdołali pokonać w jastrzębskiej bramce Tomljenovica. Drugie trafienie padło zaledwie 22 sekundy po rozpoczęciu drugiej odsłony. Tym razem do bramki Žiliny trafił Leszek Laszkiewicz. Słowacy odpowiedzieli szybko, bo już dwie minuty później. Chwilę później było już 2:3 dla rywali Jastrzębia. W trzeciej tercji wyrównującego gola strzelił Laszek Laszkiewicz. Gdy w 57. minucie piątą bramkę dla JKH zdobył Łukasz Nalewajka wszystko było na dobrej drodze, ale 29 sekund przed końcem Słowacy znów wyrównali.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych po pierwszej serii było 1:1. Strzelcami byli Mateusz Danieluk i Adrian Lipovsky. W kolejnej serii zwycięskiego gola strzelił Leszek Laszkiewicz i tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

JKH GKS Jastrzębie - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 k. (1:0, 1:3, 2:1, 1:0 k.)
1:0 - 07:10 - Mateusz Danieluk - Michal Plichta (5/4)
2:0 - 20:22 - Leszek Laszkiewicz - Jakub Schejbal, Tomasz Pastryk (5/4)
2:1 - 22:34 - Richard Huna - Róbert Huna (4/5)
2:2 - 25:36 - Jakub Kubiš - Lipovský
2:3 - 26:17 - Michal Grman - Róbert Huna
3:3 - 46:52 - Leszek Laszkiewicz - Richard Bordowski
4:3 - 56:53 - Łukasz Nalewajka - Tomasz Pastryk, Leszek Laszkiewicz (5/4)