Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
2 września 2015

Zlikwidują E-3? Spokojnie, to nieporozumienie

Zlikwidują E-3? Spokojnie, to nieporozumienie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Międzygminny Związek Komunikacyjny wydał komunikat o likwidacji niektórych linii od stycznia 2016 roku. Uspokajamy, autobusy będą kursować. Nie będą to jednak autobusy, którymi zarządza MZK.

MZK opublikował na swojej stronie komunikat o likwidacji linii: E-3, 131, 101, 102, 105, 104, 118, 127, 128, 120, 122, 130 i 132. Ma to związek z opuszczeniem związku przez nasze miasto. Od nowego roku 2016 autobusy w mieście organizować będzie miasto, a nie MZK. Dlatego związek na swojej stronie pisze o likwidacji swoich linii, co wielu mieszkańców wprowadziło w błąd.

- Chcemy utrzymać wszystkie dotychczasowe linie i kursy, łącznie z tymi, które wyjeżdżają poza nasze miasto, jak np. E-3 - uspokaja Anna Hetman, prezydent miasta.

Jak mówi prezydent miasta trwają prace nad wprowadzenie darmowej komunikacji. Osoby zainteresowane tematem komunikacji w mieście mogą przyjść na spotkanie z mieszkańcami, które organizowane jest 7 września o godz. 17:00 w sali rady miasta w urzędzie miasta.

Zobacz też: Miasto występuje z MZK. "Obrona miejsc pracy"

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Bastek 07.09.2015 7:09

do Zenek

Miasto może polecić z wolnej ręki , danej firmie na rok . Lub w nagłych wypadkach , moża na 2 lata.
Może dla ciebie , jest ważniejszy OWEN , ale dla mnie jest az taki wazny , moze poczekać , na realizację gdzes pod koniec 2018 roku.
Jak dla mnie i , innych osob jest ważniejsze sprawy , jak komunikacja miastowa i gminna , bo od tego zaleze życie mieszkanców naszego Miasta Jastrzebia , i powoli komunikacja bedzie działać , tak jak do tej pory , tylko wykonawczą bedzie Urzad Miasta .
A co chodzi , o montaż tablić i tych biletów , to podziekuj byłej ekipie , która zadzila Miastem przez 12 lat i , nic konkretnego dla mieszkańców Jastrzebia nie , zrobiła zeby zyło się dobrze .
A komunikacja bezpłatna bedzie - tylko musimy trochę poczekać i cierpliwosci , dajmy czas to się doczekamy , jest nadzieja ze już po wystapieniu Miasta z Zwiazku MZK , jest duża sansza , na to żeby ruchyła komunikacja bezbiletowa na terenie Jastrzebia Zdroj . A dalej płatna jak bedziemy jechać do Żor , Pawłowić , Zebrzydowić , Pielgrzymowice , Świerklany , Wodzisław Slaski i Rybnik i inne Miasta w okolicy
Też by można czasem pomyśleć o uruchomieniu przynajmniej , na poczatu jednej lini raz na tydzien lub , ostatecznie dwa razy , na tydzień do Karviny i takich kursów mogło by być ok 4 , czyli dwa kursy z rana i dwa kursy po obiedzie , a z czasmem jak by ta linia była dobrze opłacalna , zawsze idzie zwiekszyć kursy na trasie Jastrzebie Zdrój . Karvina w Czechach , ale płatna dajmy bilet normalny by był po 4 zł a bilet ulgowy , dajmy był by pi 2 zł
Co sadzicie o takiej lini , według wasz by sie przydała taka linia , na prubę ja uruchomic czekam na odpowiedzi od Mieszkancow

zet06.09.2015 21:01

do poinformowany
Dobrze napisałeś jeden z pracowników na dość dobrze płatnym stołku z rady nadzorczej MZK odszedł do urzędu miasta bo był potrzebny by wykończyć MZK . Wdał się w łaski pani prezydent bo zna firmę.

zet06.09.2015 20:57

do he he no to jak tak tobie dobrze w czechach to sajonara z polski
polecam dla takich jak Ty zimbabułe tam w mieście do sklepu chodzi się na bosaka.

hehe do zet06.09.2015 16:15

jasne, tak sobie to tłumacz, jakoś w Rep. Czeskiej jak kupuję u kierowcy to nie dopłacam. Tylko tutaj okrada się ludzi na każdym kroku.

Poinformowany06.09.2015 13:16

do kanarrr, żaden doradca Pani Prezydent nie był w MZK... Skąd to wytrzasnąłeś, skąd bierzesz takie bzdury. W MZK był wiceprezydent bo miasto musi mieć swojego reprezentanta. Ale miasto wystapiło z MZK więc już nie ma tam swojego przedstawiciela.

kanarrr06.09.2015 12:55

Niema czegoś takiego jak darmowa komunikacja. Jest bez biletowa.... miasto i tak i tak będzie wykładało kasę na komunikację miejską. A że doradca pani prezydent był w zarządzie MZK to chce się teraz zemścić. A za co ? to my pracownicy już wiemy.

kamil06.09.2015 12:52

E-3 nie zostanie zlikwidowana. zastąpi ją Drabas.

Pokaż wszystkie opinie (23)