Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
Queens Chicken
2 września 2015

Nieuczciwi kurierzy zatrzymani. Oszukali na 4000 zł

Nieuczciwi kurierzy zatrzymani. Oszukali na 4000 zł
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Pracownik firmy kurierskiej od początku roku przywłaszczył blisko 4000 zł. Nieuczciwi kurier miał swojego wspólnika, z którym zajmował się tego typu oszustwami. Na ich trop wpadli jastrzębscy policjanci.

Kurier miał doręczać paczkę odbiorcy i pobierać od niego gotówkę. Jednocześnie przygotowywał fikcyjną przesyłkę z tymi samymi danymi i zwracał jako nieodebraną, choć prawdziwa paczka była już doręczona. W środku umieszczał przedmioty znikomej wartości.

- Zdarzało się także, że 28-latek wykradał z firmy te przesyłki, które nie były wprowadzone do systemu i dostarczał je nadawcy, nie rozliczając się z pracodawcą z pobranych pieniędzy. Okazało się, że 28-latek nie działał sam - informuje policja.

Wspólnikiem kuriera był 26-letni znajomy, którego policjanci zatrzymali na terenie jednej z gmin w województwie mazowieckim. Mężczyźni przywłaszczyli blisko 4000 złotych.

- Sprawa wyszła na jaw kiedy jeden z odbiorców otworzył przesyłkę i zamiast wartego kilkaset przedmiotu, w środku znalazł puszkę po napoju wypełnioną piaskiem - informuje policja.

Teraz oszustom grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Adam02.09.2015 11:15

Zawsze otwieram przesyłkę w obecności kuriera zawsze....... pamiętajcie to wasze prawo!!!