Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
2 września 2015

Nieuczciwi kurierzy zatrzymani. Oszukali na 4000 zł

Nieuczciwi kurierzy zatrzymani. Oszukali na 4000 zł
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Pracownik firmy kurierskiej od początku roku przywłaszczył blisko 4000 zł. Nieuczciwi kurier miał swojego wspólnika, z którym zajmował się tego typu oszustwami. Na ich trop wpadli jastrzębscy policjanci.

Kurier miał doręczać paczkę odbiorcy i pobierać od niego gotówkę. Jednocześnie przygotowywał fikcyjną przesyłkę z tymi samymi danymi i zwracał jako nieodebraną, choć prawdziwa paczka była już doręczona. W środku umieszczał przedmioty znikomej wartości.

- Zdarzało się także, że 28-latek wykradał z firmy te przesyłki, które nie były wprowadzone do systemu i dostarczał je nadawcy, nie rozliczając się z pracodawcą z pobranych pieniędzy. Okazało się, że 28-latek nie działał sam - informuje policja.

Wspólnikiem kuriera był 26-letni znajomy, którego policjanci zatrzymali na terenie jednej z gmin w województwie mazowieckim. Mężczyźni przywłaszczyli blisko 4000 złotych.

- Sprawa wyszła na jaw kiedy jeden z odbiorców otworzył przesyłkę i zamiast wartego kilkaset przedmiotu, w środku znalazł puszkę po napoju wypełnioną piaskiem - informuje policja.

Teraz oszustom grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Adam02.09.2015 11:15

Zawsze otwieram przesyłkę w obecności kuriera zawsze....... pamiętajcie to wasze prawo!!!