Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
7 września 2015

JSW: Wiceprezes ds. ekonomicznych rezygnuje

JSW: Wiceprezes ds. ekonomicznych rezygnuje
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Robert Kozłowski, wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej do spraw ekonomicznych złożył rezygnację ze stanowiska. Co jest powodem? Oficjalnie nie podano.

W ostatnim czasie dużo się dzieje na wysokich szczeblach w JSW. W miniony czwartek prezes spółki, Edward Szlęk zrezygnował ze względu na stan zdrowia. W poniedziałek 7 września JSW podała do wiadomości o rezygnacji wiceprezesa. Robert Kozłowski złożył rezygnację ze swojego stanowiska.

Oficjalnie nie podano powodu dla którego wiceprezes zrezygnował. Spekuluje się, że ma to związek z obligacjami ING. Przypomnijmy, że ING chce wcześniejszego wykupu obligacji przez JSW na kwotę 26,26 mln zł oraz 19,95 mln dolarów.

Czytaj też: JSW nie ma pieniędzy na spłatę obligacji

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
ToPolskaWlasnie09.09.2015 21:12

Odwalcie sie od górników! Fakt ze strajk był bez sensowny! Bez celowy i śmieszny! Ale spółkę zniszczyła biurokracja, kolesiostwo, niekompetentne osoby na kierowniczych stanowiskach. Poko kasa była, sadzano ludzi na stołkach by dać im zarobic! Należało im sie nie za to co potrafili, tylko za to od kogo byli! 2007 roku kazda tona węgla musiała opłacić 96 pracownikow pracujących w budynku zarzadu przy Armii Krajowej, w nowym molochu jest ich około 500 do opłacenia. Jak tona kosztowała 300$ wszystko sie kręciło, starczało dla wszystkich. Teta ceny węgla drastycznie spadły, a darmozjady zostały. Nie ma tutaj zadnejninnej przyczyny. Żadna prywatna firma nie zatrudniła by takiej armii biurokratów. Było państwowe, czyli "wszystkich" wiec nasi kochani rządzący wciskali tam wszystkich, by zarabiali, za nic nie odpowiadali i sie swietnie ustawiali! Wiec skończcie ta nagonkę na górników! Fakt Znani związkowcy i reszta nierobów pozwalała na to wszystko, a jak nie widzieli to nie wywiązali sie ze swoich obowiązków wiec powinni zniknąć. Zastanawiający jest fakt ze na kopalni informacja ile posCzegolny związek posiada członków jest TAJNA! Bo pknstrajkacg naprawd wielu ludzi zrozumiało, ze panowie dbają tylko o swoje interesy i wypisało sie ze ZZ, a delegatów nie ubyło. Do tej spolki skończy powinny wpasc CBA, NIK i wiele innych odpowiednich instytucji! Bo nie trzeba tutaj specjalistów, by zobaczyc przekręty!

zefell09.09.2015 7:16

Powołajcie Macierewicza przecież to ekspert od wszystkiego. On wam powie co zrobić jak zamienić węgiel w złoto............

widmo09.09.2015 6:31

No proszę, taka kasa, a nikt nie chce być prezesem, wiceprezesem- no po prostu dziw bierze- nikt nie chce brać pieniędzy za nic nie robienie!!!! Niech mądrzy związkowcy idą do zarządu- tyle się nagadali. Teraz widzicie ryle, że nie wystarczy machać łopatą pod ziemią, żeby węgiel sprzedać, tępe strzały- teraz widzicie za co Zagórowski brał kasę!!!! Pojmujecie, co was czeka? Pojmujecie ryle co zrobiliście? Pewnie jeszcze nie, ale jak zaczniecie kopać w bieda szybach i jedyne talony-kartki jakie będziecie widzieć to te do składu makulatury- to może wtedy pojmiecie....... szkoda...

NN08.09.2015 17:14

A na co miał czekać ? Aż go związki wykopią tak jak Zagórowskiego i pozostałych? Macie to, co chcieliście. Trzeba było słuchać tych, których obrzucaliście kamieniami w lutym, to mielibyście teraz spokój i stabilizację.

myślący08.09.2015 7:59

Tak to bywa, jak jajko chce być mądrzejsze od kury. To nasza cecha narodowa, że wszyscy na wszystkim się znają. Pozwólmy w sprawach ważnych decydować ludziom wykształconym, obeznanym w temacie a nie pseudo celebrytom. Pozdrawiam.

Mieszkaniec08.09.2015 7:17

Górnicy, który po raz kolejny dali się wydy.....ć zz będą mogli dorabiać wyszywając ręczniki dla pieska przewodniczącego Dudy nucąc przy tym pięśń o Jarku co Polskę zbawi przy wesołej nucie z radia ojca dyrektora.
I teraz oczywiście wielkie polowanie na czarownice, Zagórowski to , Zagórowski tamto. Tylko wytłumaczcie mi proszę czym Zagórowski zawinił, że wydobycie węgla u J-biu jest droższe niż wydobycie go na drugim końcu świata i jego transport tutaj. To była tylko kwestia czasu, bo tak już było w UK, Niemczech itd.. Ale teraz wszyscy zdziwieni.
Pozdrawiam

florek08.09.2015 6:42

Związkowcy załatwili przemysł stoczniowy, przedtem maszynowy, teraz dorżnęli górniczy....i dobrze. Przyjdzie prywatny właściciel i u niego bez związków, za 2 tys, wszystkim się będzie opłacało, i jeszcze będą mu wszyscy dziękować. Aaa, i jeszcze jedno, te pieniążki, które Prezes Zagórowski przesyłał do Wa-wy dla wspomożenia budżetu Naszego Państwa, pójdą teraz za granicę, do SIEDZIBY właściciela.!!!! Tak to jest burakom kopalnianym dać prawo do strajku i rządzenia. Murzyni z Afryki, jak dostali wolność od kolonistów, zrobili to samo. Powodzenia, szkoda tylko waszych dzieci.....

Pokaż wszystkie opinie (17)