Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 września 2015

Spółka negocjuje z ING. Chce przesunąć termin

Spółka negocjuje z ING. Chce przesunąć termin
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa negocjuje z bankiem ING w sprawie wykupu obligacji. Spółka miałaby zwrócić ING 75 mln zł pod koniec września. Zarząd JSW chce by ten termin wydłużyć.

JSW negocjuje z ING oraz innymi obligatariuszami na temat wykupu obligacji. Spółka chce by ze względu na stan spółki termin umowy o wykupie obligacji przeniesiono na koniec października.

- Celem tej umowy jest ustabilizowanie sytuacji finansowej Grupy JSW oraz umożliwienie Spółce przygotowania planu restrukturyzacji biznesowej i finansowej - informuje JSW.

Według Zarządu JSW obligatariuszami chcą wspierać dalsze prace nad przygotowywaniem planu restrukturyzacji i są gotowe do negocjacji tekstu umowy o współpracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
hawk11.09.2015 1:00

PO całe zło !

ryl09.09.2015 0:06

Nas to nie obchodzi!My chcemy węgiel,flapsy,barbórkę,13-stkę,14-stkę i 20-stkę!

ToPolskaWlasnie08.09.2015 22:50

Odwalcie sie od górników! Fakt ze strajk był bez sensowny! Bez celowy i śmieszny! Ale spółkę zniszczyła biurokracja, kolesiostwo, niekompetentne osoby na kierowniczych stanowiskach. Poko kasa była, sadzano ludzi na stołkach by dać im zarobic! Należało im sie nie za to co potrafili, tylko za to od kogo byli! 2007 roku kazda tona węgla musiała opłacić 96 pracownikow pracujących w budynku zarzadu przy Armii Krajowej, w nowym molochu jest ich około 500 do opłacenia. Jak tona kosztowała 300$ wszystko sie kręciło, starczało dla wszystkich. Teta ceny węgla drastycznie spadły, a darmozjady zostały. Nie ma tutaj zadnejninnej przyczyny. Żadna prywatna firma nie zatrudniła by takiej armii biurokratów. Było państwowe, czyli "wszystkich" wiec nasi kochani rządzący wciskali tam wszystkich, by zarabiali, za nic nie odpowiadali i sie swietnie ustawiali! Wiec skończcie ta nagonkę na górników! Fakt Szereda, Brudziński, Motowidlo i reszta nierobów pozwalała na to wszystko, a jak nie widzieli to nie wywiązali sie ze swoich obowiązków wiec powinni zniknąć. Zastanawiający jest fakt ze na kopalni informacja ile posCzegolny związek posiada członków jest TAJNA! Bo pknstrajkacg naprawd wielu ludzi zrozumiało, ze panowie dbają tylko o swoje interesy i wypisało sie ze ZZ, a delegatów nie ubyło. Do tej spolki skończy powinny wpasc CBA, NIK i wiele innych odpowiednich instytucji! Bo nie trzeba tutaj specjalistów, by zobaczyc przekręty!

RYL08.09.2015 21:40

tytanic tonie

Hindus 08.09.2015 21:26

Wyrażam zgodę na przesunięcie terminu o 1 dzień

Ryl08.09.2015 15:29

Szeredowcy! Do boju! Barbórkę trza wydoić! Przywilejów bronić!

Bergmon08.09.2015 13:31

Byle wystarczyło na Barbórkę i czternastkę.

Pokaż wszystkie opinie (8)