Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 września 2015

Odremontowano kapliczkę w Moszczenicy

Odremontowano kapliczkę w Moszczenicy
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

W środę, 9 września poświęcona została odremontowana kapliczka na skrzyżowaniu ulic Komuny Paryskiej i Dąbrowskiego w Moszczenicy. Obiekt został wybudowany 150 lat temu. Remont kosztowało 150 tysięcy złotych.

Remont kapliczki był konieczny ze względu na załamanie terenu w skutek zalań. W związku z przebudową skrzyżowania przeniesiono kapliczkę o 20 metrów. Nowa kapliczka została wybudowana z nowej cegły. Z oryginalnych części została m.in. dzwonnica z krzyżem na szpicy.

We wnętrzu kapliczki znajdują się trzy figury świętych, m.in. Jana Nepomucena, patrona Jastrzębia-Zdroju, które odrestaurowano.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Kobieta tańczyła przed ołtarzem i pokazywała język Kobieta tańczyła przed ołtarzem i pokazywała język

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Chytra Baba13.09.2015 0:28

Nie odremontowana tylko wybudowana nowa.

1611.09.2015 12:57

Małe sprostowanie ten nieradny to Kasza.

1611.09.2015 12:34

Ta kapliczka poszła na odczepne tak samo jak Krzyż na Dolnym.
Prawdziwym celem było remontowanie kapliczek i przenosiny ich w Bziu zaklepane jeszcze za Janeckiego przy kombinacjach nieradnego Kszy.

mk11.09.2015 9:10

kościół dofinansowywany jest od czasów rządów Suchockiej. Tusk był wtedy w partii rządżącej i też głosował za konkordatem, więc nie opowiadajcie, ze tylko PiS jest prokościelne. Państwo finansuje też katechetów prowadzących religię w szkołach i nie pobiera od kościoła podatków za to co kościół zarobi, a przecież zarabia na ślubach, pogrzebach itd.

Wierzący11.09.2015 8:46

A mnie się podoba ta kapliczka bardzo podoba. Teraz jest wyremontowana z przepychem. Inną sprawą są koszty i kto płaci. Kościół jest bogaty ale o swoje nie chcą dbać. Wolą pieniadze wyciągać od wiernych lub od państwa. Gdy dojdzie do włądzy PiS, kościół odczuje dofinansowanie, ale to i tak nie zmieni ich postawy.

only 11.09.2015 8:40

drzewa tam powinni posadzić po obu stronach zamiast tej kostki.

1610.09.2015 23:31

1000 zł za rok? nie szło tego przed 1990 zrobić jak stare pieniądze były.

Pokaż wszystkie opinie (13)