Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
17 września 2015

Lider WZZ Sierpień 80: To zdrada!

Lider WZZ Sierpień 80: To zdrada!
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Trzy największe związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej podpisały porozumienie z pracodawcą. Z takim obrotem sprawy nie zgadzają się związkowcy z Sierpnia 80. Mówią, że to zdrada górników.

16 września organizacje związkowe NSZZ Solidarność, ZZ Kadra oraz Federacja Związku Zawodowego Górników podpisała porozumienie z zarządem JSW, które wprowadza szereg oszczędności, lecz jednocześnie zmniejszy dochody pracowników.

- To zdrada! Zdradzono górników. Zrobiono ich w ciula (…) Szkoda, że wygrały układy i interesy niektórych związkowców, a zapłacą za to pracownicy. Tak się nie robi! Nie od tego są związki zawodowe. To jest porażka - mówi Krzysztof Łabądź, lider WZZ Sierpień 80.

Jednym z argumentów za podpisaniem porozumienia było żądanie wykupu obligacji spółki od ING Banku Śląskiego. Przypomnijmy, że spółka miałaby wykupić obligacje warte 75 mln zł. Związkowcy z Sierpnia 80, 17 września rozpoczną protest pod siedzibą ING w Katowicach.

- Zastanawia mnie, czy panowie związkowcy po tak wyczerpującym zajęciu, jakim było podpisanie zgniłego kwitu, pojadą teraz wypocząć na siódme piętro hotelu "Bałtyk" w Kołobrzegu. Mogą zabrać tam swoje zwierzątka - pieski, kotki, szczury, żółwie - a na pewno wygodne legowiska się i dla nich znajdą - ironizuje rzecznik WZZ Sierpień 80, Patryk Kosela.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Do Ed20.09.2015 19:11

Tak wielce słabi ci przemęczeni górnicy że co drugi z nich idzie na emeryturze robić dalej pod ziemie pod firmą.......

Realista20.09.2015 19:10

A co by niby zrobiłby związek Sierpień80?????Nie podpisali by porozumienia i doprowadziliby do upadku spółki,przejąłby ją prywatny kupiec i wtedy dopiero górnicy by NIC nie mieli.

Górnik20.09.2015 8:46

Dajcie już pani Danusi spokój przecież ona jest taka fantastyczna, pracowita i sama wychowuje trójkę dzieci. Po prostu cud nie kobieta. Ciekawe komu posmarowała że na Jasnecie był o niej artykuł napisany w samych superlatywach. Ja do tej pory się zastanawiam dzięki komu tak się wybiła. Komu trzeba było pogodzić. Wystarczy obejrzeć zdjęcia z imprez związkowców. Pani Danusia normalnie święta kobieta.

Gość19.09.2015 6:49

Danusia może być działaczem związkowym, nawet po siedemdziesiątce. Ona kocha imprezy i nawet nie przeszkadzają jej pozostawiana sama w domu trójka dzieci.

Ed18.09.2015 16:17

Teraz trzeba zmienic ustawę, aby gornicy (choc słabi) pracowali do 67 lat.

hehe18.09.2015 14:40

@gość chcesz przerzucić ciężar ze spółki na państwo wysyłając bumelantów z L4 na szybsze emerytury?

gość18.09.2015 12:16

Zlikwidować odrabianie wojska i chorobowego do emerytury !!! By szybciej obniżać koszta osobowe w JSW - tym powinny się zająć wszystkie związki !!!

Pokaż wszystkie opinie (18)