Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
18 września 2015

Związkowcy: Winni muszą ponieść odpowiedzialność

Związkowcy: Winni muszą ponieść odpowiedzialnośćZdjęcie ze strajków w lutym 2015
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Po podpisaniu porozumienia wprowadzającego oszczędności w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Reprezentatywna Organizacja Związkowa wydała oficjalny komunikat. Pisze w nim, m.in. odpowiedzialności za tragiczną sytuację spółki.

- Zdajemy sobie sprawę, że podjęliśmy bardzo trudną decyzję i bardzo bolesną dla naszych pracowników. Jesteśmy przekonani, że w tej dramatycznej sytuacji podjęcie tej decyzji uchroni naszą spółkę przed upadłością, przejęciem jej przez obcy kapitał, a pracowników przed konsekwencjami tej upadłości.

Przypomnijmy, że porozumienie zabrało pracownikom JSW 14-nastkę oraz deputat węglowy. Przedstawiciele związków zawodowych chcą jednak, by winni tragicznej sytuacji finansowej w JSW zostali ukarani.

- Wiemy, że winni tej sytuacji na dzień dzisiejszy nie ponoszą żadnych konsekwencji i mają się dobrze. My zrobimy wszystko żeby odpowiedzialni za błędne decyzje zostali rozliczeni - czytamy w komunikacie związków zawodowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Wiktor22.09.2015 11:34

Zgadza się. Zwązkowcy powinni ponieść karę. Nie powinniśmy dopouścić aby odwrócili kota ogonem wskazując innych winnych. To przede wszystkim działacze Solidarności z Piotrem Dudą i Andrzejem Dudą na czele jako szarą eminencją ponoszą winę za ogromne straty JSW poczynione podczs strajku. Nie dajmy sobą manewrować. Nie jesteśmy wykonawcami zabaw politycznych PiS.

znawca_tematu21.09.2015 21:42

"bolesną dla naszych pracowników" - hahahahaha padłem

Jacy oni biedni! Nie dostaną 14 wypłaty w roku mającym 12 miesięcy!!!!!!

banda bezczelnych złodziei!!!

do górníka21.09.2015 9:34

Jak spółka upadnie to kopalnie przejmie hindus i wtedy níe dostaniecie nawet barbórki także macie dużo do stracenia.

Małogorszy 21.09.2015 8:49

A podobno związkowcy mają zachowane wszystkie przywileje

NN20.09.2015 20:31

Do hasztak: A co masz udziały w konkurencyjnej związkowej firmie, że tak Ci się ta nie podoba? A może nie lubisz byłego wiceprezesa, bo nie dał się wciągnąć w związkowe układy? Twoi koledzy związkowcy chcą się teraz pokazać z jak najlepszej strony i szukają winnych. Zapytaj ich , kiedy oddadzą kasę za strajk, do którego podżegali innych.

górnik20.09.2015 18:20

Na kopalni juz słychać że jeżeli wypłaty będą dalej tak niskie i jeszcze zostaną zmniejszone to górnicy bez łaski zwiążków zjadą na dół i bedą czekać aż szanowny rząd zajmnie się jsw.Związki oddały już wszystko ,więc górnicy nie mają nic do stracenia.A jak spóła upadnie to pociągnie za sobą o wiele więcej niż przypuszczamy.

hasztak19.09.2015 21:50

Cały Zarząd który do tego doprowadził ....były bo szczury pouciekały ale też rada nadzorcza ..co niewiniątka ,,,nie widziały,nie wiedziały co się dzieje ? teraz udają zbawców a dalej trzepią interesy .Uwierzę w nowe rozdanie jak znikną z kopalń spółki typu Budwak gdzie nadal ta firma rozdaje karty i byle jakość robót i odbiorom zawdzięcza układom a już były wice-prezes spółki jest z nią mocno związany .Uwierzę gdy kopalnie nie będą zmuszane dawać urządzęń ,maszy do remontów firmom obcym za 2,3,4 ,5 krotność tego co są w stanie zrobić w swoim zakresie .Oj wiele by pisać ale strach bo człowiek ma trochę do emerytury a mafia układów czuwa .Naprawdę to co się dzieje w kopalniach to jeden wielki przekręt i złodziejstwo a Ci co trochę głośniej o tym mówię to .....

Pokaż wszystkie opinie (28)