Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
21 września 2015

Złożyli zawiadomienie do prokuratury na zarząd JSW

Złożyli zawiadomienie do prokuratury na zarząd JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Reprezentatywne organizacje związkowe funkcjonujące w JSW złożyły zawiadomienie do prokuratury na byłych członków zarządu JSW. Zarzucają im doprowadzenie do znacznej szkody majątkowej.

Związkowcy złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłych członków zarządu JSW. Chodzi konkretnie o byłego prezesa Jarosława Zagórowskiego, Grzegorza Czornika (zastępce prezesa ds. handlu), Jerzego Boreckiego (zastępce prezesa ds. technicznych), Roberta Kozłowskiego (zastępce prezesa ds. ekonomicznych).

Według związkowców członkowie zarządu JSW nadużyli uprawnień oraz nie dopełnili należytej staranności podczas wykonywania pracy, co przyczyniło się do znacznej szkody majątkowej JSW, a w konsekwencji utratę płynności finansowej. Chodzi m.in. o zakup Knurów-Szczygłowice od Kompanii Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
osobek24.09.2015 18:48

Ludzie ostatnio oglądałem wiadomości lokalne i tam przewodniczący p. Szereda mówi (jak ING zarządało zwrotu kasy) że trzeba ratować miejsca pracy i trzeba się zgodzić na zabranie kilku dodatków - paranoja. Trzeba byłoby mu pokazać okres jak namawiał wszystkich górników do strajku a spółka traciła miliony. a teraz jak zostali postawienipod scianą to wielce zgodził się, bo inaczej musieliby pozbierać swoje zabawki ze związkowych biurek. Wiecie co górnicy narzekają na zarządy a może trzeba spojrzeć za siebie i zobaczyć jak związki robią ich w balona. Bo jezeli ktos mówi zgadzi sie na wszystko tylko zagórowski musi odejsc to znaczy ze nie walcza o górników tylko o siebie i taka sama sytuacja z ING. No ale.....może kiedys przejżą na oczy

janek24.09.2015 9:00

Teraz akcjonariusze muszą złożyć zawiadomienie do sądu przeciw związkom ,gdyż są tak samo winni jak zarząd i rada nadzorcza .

Górnik 23.09.2015 20:37

A powinni przyznać się do próby zniszczenia JSW. To dopiero byłaby najprawdziwsza prawda. A tak to jest oszustwo, zeby się wybielić. Nic z tego panowie z związków zawodowych. Mamy na was haki i nadal zbieramy zeznania uczestników ostatniego strajku.

znawca_tematu21.09.2015 21:39

A kto złoży zawiadomienie na tę terrorystyczną bandę związkową?
Jeśli ktoś na coś naraził JSW, to właśnie ta horda niezrównoważonych związkowców, organizując strajki zimą.

do Jarek21.09.2015 21:14

Ty widać doświadczenie masz w tych sprawach.

Ed21.09.2015 19:54

Zakup knurowa to obrona stanowisk pracy innych lebrow górników-waszych kolegów

Jarek21.09.2015 18:07

Mam nadzieję, że Jarosław Z. będzie uPOkorzony na celi przez grypsujących. Oj będzie szczypało i bolało Jarusiu-lalusiu !!!

Pokaż wszystkie opinie (11)