8°
22 września 2015

Dobre rozpoczęcie sezonu dla Nautilusa

Klub pływacki Nautilus zdobył pierwsze miejsce podczas Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Zlinie, w Czechach. W zawodach wzięło 24 zawodników z Jastrzębia.

W kategorii najmłodszej, czyli do 9 lat, dobrze spisała się Sonia Kiliszewska (1. miejsce) i Tatiana Oszkiel (3. miejsce). W tej samej kategorii wiekowej chłopców na czwartym miejscu uplasował się Wojtek Dziura.

W kategorii chłopców E 10-11 1. miejsce zajął Filip Giba wygrywając wszystkie konkurencje. Medale zdobyli również Łukasz Majda i Szajter. W kategorii dziewcząt drugie miejsce w wieloboju zdobyła Magdalena Gorys (2 srebrne i 1 brązowy medal).

Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Jastrzębia w kategorii wiekowej 12-13 lat. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Martyna Gajór, a dwukrotnie na drugim była Stefania Kiliszewska. Krystian Albrecht zdobył dwa złote i jeden srebrny medal (1. miejsce w wieloboju).

Na trzecim miejscu podium stawali jeszcze Hubert Dyrszka, Rafał Granat oraz Jakub Kosmowski. W kategorii dziewczyn dwa złote medal i jeden srebrny zdobyła Zuzanna Rzepka,  a Klaudia Gorys jeden złoty i dwa srebrne.