Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
23 września 2015

JSW nadal negocjuje z bankami na temat obligacji

JSW nadal negocjuje z bankami na temat obligacji
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej prowadzi intensywne rozmowy z obligatoriuszami, m.in. ING, który zażądał wcześniejszego wykupienia obligacji. Przypomnijmy, że JSW musi zwrócić ING około 75 mln zł.

JSW miała zwrócić ING Bankowi Ślaskiemu ponad 26 mln zł oraz prawie 13 mln dolarów do 22 września. Spółka z Jastrzębia nie zrobiła tego jednak ze względu na trudną sytuację finansową. Teraz zarząd JSW negocjuje warunki i terminy spłaty obligacji.

- Trwają intensywne rozmowy z Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski S.A., Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ING oraz PZU Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych BIS 1 dotyczące restrukturyzacji zadłużenia JSW, w tym zawarcia umowy typu standstill, która ma m.in. regulować kwestię warunków i terminów wykonania przysługującego każdemu z obligatariuszy prawa do żądania wcześniejszego wykupu posiadanych przez niego obligacji - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość23.09.2015 22:45

Odroczona spłata na kilka miesięcy.

Jutro pakować akcje.