Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
24 września 2015

Jastrzębianie na listach wyborczych

Jastrzębianie na listach wyborczych

Wśród 162 kandydatów startujących do sejmu w nadchodzących wyborach w naszym okręgu wyborczym, znajduje się 14 osób z Jastrzębia-Zdroju. To nie tylko wysokie miejsca w popularnych partiach.

Z Jastrzębia-Zdroju startuje 14 osób, w tym 10 mężczyzn i 4 kobiety. Największymi konkurentami są dwaj obecni posłowie - Krzysztof Gadowski (PO) i Grzegorz Matusiak (PiS). Duże poparcie zbierają również Norbert Małolepszy (PiS) oraz Jan Chołuj (Nowoczesna Ryszarda Petru). Wśród siedmiu kandydatów do Senatu znajduje się aż trzech mieszkańców naszego miasta. Są to: Beata Baran (nr 1), Ryszard Leszczyński (nr 4) oraz Jarosław Ligas (nr 5).

Jastrzębianie do Sejmu:
Andrzej Kamiński, grafik komputerowy multimediów („Szczęść Boże!” Grzegorza Brauna, nr 6)
Jan Chołuj, prezes (Nowoczesna Ryszarda Petru, nr 3)
Krystyna Szymańska, pedagog resocjalizacji (Polskie Stronnictwo Ludowe, nr 12)
Krzysztof Gadowski, inżynier transportu drogowego (Platforma Obywatelska, nr 2)
Jolanta Grabkowska, pedagog (Platforma Obywatelska, nr 5)
Grzegorz Matusiak, inżynier energetyki (Prawo i Sprawiedliwość, nr 2)
Norbert Małolepszy, specjalista ds. logistyki (Prawo i Sprawiedliwość, nr 7)
Tadeusz Kąsek, górnik eksploatacji podziemnej (Zjednoczeni dla Śląska, nr 9)
Franciszek Orszulik, inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy (Zjednoczeni dla Śląska, nr 15)
Lucyna Duda, nauczyciel języka obcego (Zjednoczeni dla Śląska, nr 17)
Marian Jarosz, wyższy urzędnik samorządowy (Zjednoczona Lewica, nr 18)
Filip Witoszek, student (Kukiz’15, nr 5)
Justyna Orawiec, specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy (Kukiz’15, nr 7)
Stefan Kalinowski, przedstawiciel handlowy (Kukiz’15, nr 14)

Jastrzębianie do Senatu:
Beata Baran, politolog (Polskie Rodziny Razem, nr 1)
Ryszard Leszczyński, ekonomista (Polskie Stronnictwo Ludowe, nr 4)
Jarosław Ligas, wyższy urzędnik samorządowy (Sojusz Lewicy Demokratycznej, nr 5)

Już wkrótce przedstawimy pełne listy wyborcze z naszego okręgu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu

Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków" Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
doEwy iGadowskiego 30.09.2015 1:42

"Tymczasem minęło właśnie pięć lat od momentu, w którym organizacja prof. Leszka Balcerowicza zawiesiła w centrum Warszawy licznik długu publicznego. Jak podaje FOR, wartość tzw. jawnego długu publicznego przekroczyła już bilion złotych. To obecnie 1.025,3 miliarda złotych, a do końca roku wzrośnie ona do 1.113 miliardów złotych
Eksperci FOR zaznaczają jednocześnie, że gdyby ujawnić dług ukryty, to jego wartość sięgnęłaby 170 procent naszego PKB, podczas gdy oficjalny dług jawny według rządu wyniesie w tym roku około 51 procent
Tymczasem minęło właśnie pięć lat od momentu, w którym organizacja prof. Leszka Balcerowicza zawiesiła w centrum Warszawy licznik długu publicznego" no i co -stadiony PObudowane za pozyczki . Kto tak nie umie .? Och teraz sie będzie Gadowski chwalił tylko czym ,wlasną gażą>ja też uważam że jego miejce jest po drugiej stronie mocy.

Jastrzebianin29.09.2015 13:54

Czy Matusiak powie swoim wyborcom,że przyjął skorumpowanego celnika do swojego biura?

Ewa29.09.2015 12:28

Do Gadowskiego: Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy - sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie - sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze? - na pewno wystarczy?

.........a co Wy myśleliście ,że Donald Tusk te długi POnad 1 bln które nabrał aby ?haratać w gałę? - to co -On będzie spłacał?
Popatrzcie i poszukajcie w Internecie w jego życiorysie gdzie i ile On pracował zanim dostał się do Sejmu jako Niebieski Ptaszek!
Plfu - chce się rzec - tylko "ludzie bez prawa jazdy takie rzeczy POtrafią wymyślać " a tu proszę " Najświetlejszy Kibol RP"

Marek29.09.2015 11:59

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że powstała nowa partia o nazwie Platforma, intuicyjnie od razu wiedziałem jakie typki będą tam zrzeszeni. Platforma ,sama nazwa mówi o co Im chodzi.Cynicy ,dorobkiewicze ,karierowicze i najprzeróżniejsze szumowiny które dobro kraju mają tam gdzie diabeł mówi dobranoc. Pierwszy prekursor tych przeczuć to Olechowski ,założyciel PO który cynicznie podobnie jak obecnie Bieńkowska stwierdził ,"nie rozumiem ludzi którzy nie potrafią zarobić miliona złoty"! No i zaczęła się zabawa na koszt społeczeństwa.
Też prekursor UW czyli matki PO , Balcerowicz, tak ten bochater Balcerowicz który okradał z pieniędzy najbiedniejszych (posiadaczy książeczek mieszkaniowych oproc niżej niz ówczesne wkłady a vista a mieszkańcom bloków spółdzielcz wzniósł oproc kredytów mieszkan do 50% za sam styczeń91r., 40% luty. , dając Prezesom banków i sobie takiego bassa. Pogadajcie z GSBM Im Stanisłwa Staszica.
Potem Buzek -obecny POmagier któy powinien gnić za kratami a który rozdał z naszych pieniędzy 5letnie super urlopy górnicze ze wszelkimi przywilejami zaliczane do stażu górniczego a po nich także z naszych składek ZUSu nigdy nie wypracowane super emerytury górnicze tym ludziom. Nie siedzi ale chodzi w glorii. Kto za to płaci? Kogo Tusk za to ograbił ,już wiecie.
No i Kle wspierajacy POlityków, tak ten który za komuny walczył o godność pracy, o wolne w soboty i niedziele ,a co się dzieje z obecnym KP/art151 oraz dyżury domowe art1515KP gdzie legalnie w POlsce zrobiono z pracownika niewolnika, co sie powszechnie juz stosuje. A przecież niewolnictwo jest zakazane w prawie międzynarodowym -ekonomiczne także ! No i te wątpliwe komisje zwrotu majątku. "Po owocach Ich poznacie "! Ach jeszcze te odprawy ,szokujące odprawy np Głódzia. Czyż to nie jest już raj dla niejednego diabła który się przebrał w ornat i na msze dzwoni? i mówi ,że reprezentuje Kościół ,wiarę.
"Poszarpane sztandary, zawiedzione nadzieje i te szydercze taśmy." I zmieniło sie oblicze tej ziemi!.
Tusk nie służył w wojsku ale za to używał marychy a uzywając kombinował jak tu wykiwać swój Naród aby samemu nie musieć dłużej malować kominy. Wykombinował więc,że głupiemu narodowi trzeba coś obiecać np; każdemu dziecku ufundować laptopa. Ale potem doszedł do wniosku ,że laptop to raczej za bardzo krojone i nie kupią więc obiecał likwidacje abonamentu RTV. "Ciemny lud kupi wszystko" więc i to kupił. Nie trzeba służyć w wojsku ani pracować. Można żyć za jego naiwność . Taki jest ten Polski Naród . Bismarck miał racje ,"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą". No i polska wolność jest sprzedana za trzos srebników. Poczujemy to jak przyjdzie już niedługo czas spłaty dokładnie wyliczony na koniec rządów POTuskowoKopaczowych.
Ja już nie wierze że Ktokolwiek PO tym zadłużeniu POlski przez Tuska (byłego wesołka i rozrabiaka stadionowego któremu "zioło" dostarczał kolega ze Świetlkia gdy innym Tusk powiedział ,cieszcie się że mieliście prace) ,coś będzie dla Polski jeszcze w stanie zrobić dobrego, ale zagłosuje na PiS gdyż wierze że Oni wsadzą Tuska to kryminału za to bagno i POlityczne złodziejstwo (choćby wiek emerytalny) który ukradł zatrudnionym w szkodl i niebe warunkach pracy i tym co od 15r zycia są zatrudnieni.!,oraz tym co pracowali nawet prawie po 1000 dni w czasie ponad ustawowym ,soboty święta.
Poprostu po Nich zostanie tylko POtop i granda oraz walka o resztki. Faktycznie trzeba za jedno dziękować Tuskowi ,za to ,że nauczył iz wszystko można roztrwonić i ukraść i dlatego płacenie skłądek ZUS i podatków to raczej frajerstwo...

Czarnotowidzę.29.09.2015 9:10

Drogi P Ośle . Kiedyż za nieboszczki Komuny mówił o się "jak Oni będą dalej Rządzić to na pustyni zabraknie piasku." Wy macie niesamowite pokłady najlepszego w Europie wegla ,wy macie energetykę i co . Od kiedy Wy Rządzicie ino kryzys ,kryzys ,kryzys ,stara płyta w ktora juz nikt nie wierzy gdyz każdy słyszy ile zarabiają wasi czołowi Cwaniacy. Tylko dziś czytamy:Polska energetyka znalazła się pod wpływem niekorzystnych czynników, które będą wpływać na wyniki spółek w 2016 r. W segmencie wytwarzania należą do nich spadające ceny węgla i energii oraz rosnące koszty CO2. W związku z nową ustawą o OZE od 2016 r. kończy się wsparcie dla elektrowni wodnych o mocy pow. 5 MW oraz wparcie dla współspalania biomasy. Średnioterminowe prognozy dotyczące relatywnie niskich cen węgla oraz rosnących cen CO2 stwarzają ryzyko odpisów itd" Ludzie przecież za tego znienawidzonego Kaczora dolar kosztował 2 zl a ile juz teraz kosztuje? PO Was zostaną tylko zadłuzone inwestycje ,kraj i byle jakie stadiony budowane na potrzeby pierwszego kibola RP. Już nic i nikt kraju nie uratuje .Kolejny rozbiór to tylko kwestia czasu.

Kuba28.09.2015 20:17

Stoi na stacji lokomotywa
ciężka ogromna i hejt z niej spływa
Platforma fałszywa
Stoi i sapie, dyszy i miota
rządowe narady prowadzi hołota

Już ledwo żyje, już ledwo zipie
A jeszcze Misiek pomysły jej sypie
Nowych działaczy do okien dali
myśląc, że to ich klęskę oddali

I pełno strachu w każdym działaczu
Stefan nie może powstrzymać już płaczu
Wagony do niej podoczepiali
z dawnej Wspólnoty węgla i stali

A w pierwszym wagonie same grubasy
Kierwiński rozdaje wyborcze kiełbasy
A w drugim wagonie są same świnie
W trzecim Rostowski z Radkiem przy winie

W czwartym siedzą sami cynicy
macki podano im ośmiornicy
A piąty wagon pełen kelnerów
Szykują haki na wicepremierów!

W szóstym Karolak - trochę nieświeży
W siódmym eksperci oraz hejterzy
W ósmym szefowej rządu psiapsiółki
Większość pamięta czasy Gomułki

W dziewiątym byli doradcy ?Bula?
W dziesiątym Donald? nie, to już wiatr hula.
A tych wagonów jest ze czterdzieści
Ta zgraja ledwo się w nich już mieści.

Lecz choćby przyszło tysiąc Saletów
I każdy zjadłby tysiąc kotletów
I każdy nie wiem, jak ?dawał radę?,
Słupków poparcia nie dźwignie już żaden?

Nagle buch! "Wyborcza" w ruch!
Najpierw - powoli - jak żółw - ociężale
Ruszyła - machina - oszczerstw - ospale
I kłamie się, kręci, by przykryć skandale
I Michnik już pisze, że PiS to są dranie
I gani, i straszy, poucza i pieprzy
że PiS jak już wygra to wszystko rozpieprzy
i Lis się dołączył, Stokrotka też pisze,
że Kaczor ma kota co mleka nie liże!
To skandal ! to skandal ! krzyczą we dwoje
musimy wyborcom zmienić nastoje !
I klerem się straszy, i ojcem Rydzykiem
kto wtedy będzie postępu strażnikiem ?!
Na koniec Stefan błotem obrzuci
dopóki kaftan mu ktoś nie zarzuci

A skądże to, jakże to, czemu tak jest?
To strach przed porażką przyczyną tą jest
bo kasa co państwo z podatków swych tłoczy
wypycha kieszenie partyjnej swołoczy
Bo kręci się, kręci się lody z mozołem
już stocznie sprzedane, łapówki pod stołem
już OFE zabrane, już VAT podniesiony
a brak jest pieniędzy na nowe stadiony
już bieda wyłazi, i fałsz ukryć trudniej,
i zieleń przybladła, o wzrost coraz trudniej
Więc trzeba tym PiSem straszyć bez przerwy

Olek28.09.2015 14:40

Stoję w rozkroku, a grę wchodzą tylko dwie osoby Grzegorz Matusiak lub Adam Pustelnik.

Pokaż wszystkie opinie (20)