Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 września 2015

Jastrzębie wraca do MZK. Radni zdecydowali

Jastrzębie wraca do MZK. Radni zdecydowali
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas sesji rady miasta, która odbyła się 24 września, radni naszego miasta ponownie głosowali nad przynależnością Jastrzębia do MZK. Ostatecznie większość zdecydowała o powrocie do związku. Styczniowa decyzja została cofnięta.

Przypomnijmy, że radni decyzję o opuszczeniu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego podjęli pod koniec stycznia 2015 roku. Na czwartkowej, ponad dziewięciogodzinnej sesji rady miasta radni opowiedzieli za powrotem miasta do MZK. 13 głosów było za ponownym wstąpieniem, 9 było przeciw.

Co dalej? Umowa na przewóz osób nadal będzie realizowana przez firmę Warbus. Najprawdopodobniej warszawska firma wciąż będzie zlecać realizację zadania Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej. To pozwoliłoby, przynajmniej na pewien czas, na zabezpieczenie miejsc pracy m.in. dla kierowców autobusów. W praktyce, dla mieszkańców decyzja o powrocie miasta do MZK nie wiele zmieni - dalej autobusy będą kursować tak samo.

Jeśli chodzi o darmową komunikację, procedura jej wprowadzenia znacznie się opóźni. Miasto musi teraz skonstruować nowy plan organizacji bezpłatne komunikacji dla mieszkańców.

- W takiej sytuacji komunikacja za 0 złotych dla jastrzębian może obowiązywać najwcześniej od 1 stycznia 2017 roku - mówi prezydent miasta Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Komunikacja w Jastrzębiu i okolicy na weekend Komunikacja w Jastrzębiu i okolicy na weekend

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
an..19.10.2015 13:20

Tak jest dobrze tak jak jest jak zlikwidujecie np R busa to ludzi z Moszczenica wgl nie będą mogli jeździć po za moszczenicy nie dość ze jeżdżą tylko 2autobusy to wiecznie się spóźniona albo nie jadą A godziny glwgl są nie przemyślane gdzie jest śmieszne ze ostatni autobus jedzie po 20 ja nie Mam nic do lubi R byś bo to jeden chyba bus który jako tako jezdzi normalnie

Bastek0029.09.2015 19:19

do Radek

Popieram cię , musimy odwołać tą Radę Miasta - w której większość jest z Partii PIS
I musi wygrać inna Partia jak PO - to wtedy , wszystko będzie według , planów wprowadzanie do naszego Miasta ,
Może ktoś będzie , chętny i pozbiera podpisy , od Mieszkańców naszego Miasta , żeby Rada Miasta - została odwołana i , było w trybie , pilnym przeprowadzone Wybory do Rady Miasta - w Jastrzębiu Zdrój
Do puki w Radzie Miasta , większość jest z Partii PS - to w Jastrzębiu Zdrój - mało co się zmieni , jestem tego pewny na 100^

JA29.09.2015 19:08

Pieniądze na darmową komunikację mogą się znaleźć tylko trzeba racjonalnie mysleć , na dobrą sprawę wystarczyły by 2 autobusy w sensie 2 linie no może 3 które by miały poerzadnie przemyślany rozkład i te linie były by darmowe . Jeżeli każdemu do czynszu od zameldowanej osoby wrzucono przykładowo 5 zl na komunikację , ja sam nie jeżdże ale nie miałbym z tym problemu mieszkam tu jestem mieszkańcem płacę opłatę komunikacyjną . proste Tak jak się płaci klimatyczną jak sie jedzie np nad morze , mozna dyskutować ale on jest jak nie oficjalnie to wlicozna w cene . Dwa fontanny nie ma ich dużo w nocy po co one są właczone , swiatła - katowice i inne duże miasta w nocy maja wyłaczone światła tlyko te najważniejsze u nas wszystkie chodza mimo ze w nocy 2 auta przejadą . Trzy oświetlenia ulic śmiało miedzy 2 a 4 mogą być wyłaczone albo przynamniej co druga . Gdyby pieniądze z tego zaoszczędzone przekazane były na cele kominukacji może na początek choćby 2 lini to już sukces

ksg29.09.2015 15:35

jacy doradcy takie plany
Pani prezydent wydała sporo naszych pieniędzy na nierzetelną opinie i blednę doradztwo.Ciekawe dla czy teraz ze swoich pieniędzy zwróci miastu kasę.
Pytano panią prezydent jakie jest wynagrodzenie ludzi którzy doradzają naszej prezydent

Radek29.09.2015 13:26

Póki ta Rada będzie działać w mieście nic się nie zmieni cokolwiek by Prezydentowa i doradcy nie robili. Jestem za odwołaniem Rady!

Do hehe29.09.2015 11:53

Jeśli nie potrafisz prawdziwe ocenić co się się dzieje, lub kierują tobą bezasadna złość to nie pokazuj tego bo sie ośmieszasz. Nie myśl, że nikt nie wie kim jesteś, i gdzie napisałeś swoją nienawistną i bezpodstawną ocenę. Jeśli jesteś zwolennikiem PiS, to pokazujesz jakimi złymi ludźmi są wyborcy tej partii. To strach poprzeć tą partię. Nienawiści mamy mnóstwo. Brak nam spokoju i patrzenia na innych przychlnie, nawet jak nie do końca zgadzamy się z ich zdaniem. Dyskutować można, ale bez kłamstw.

a29.09.2015 9:29

nie koniecznie ktoś chce podawać swoje imię i nazwisko, a jest to konieczne przy zgłoszeniu

Pokaż wszystkie opinie (49)